Kolejny etap remontu Oficerskiej za nami

W Orłowie trwają intensywne prace związane z kompleksową przebudową ulicy Oficerskiej. To ważny ciąg komunikacyjny dla pieszych oraz kierowców, który dzięki modernizacjom zyska nowoczesne oblicze. Na finalny efekt trzeba będzie poczekać do końca roku. 

– Dziś sprawdziliśmy postęp prac tej ponad 2 mln inwestycji. I jak to bywa przy dużych, kompleksowych przebudowach nadal widzimy tu ciężki sprzęt, który wykonał już spory zakres robót w obrębie sieci wodociągowej. Obecnie prowadzone są działania związane z nową instalacją kanalizacji deszczowej, co jest szczególnie ważne, bo drożna „burzówka” ochroni budynki mieszkalne przed ewentualnymi zalaniami. Wymiana układów sieci deszczowej to istotny element miejskich działań przeciwpowodziowych – relacjonuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju – Warto dodać, że dzięki sprawnej współpracy z mieszkańcami ulicy Oficerskiej, przebudujemy też sieć gazową. Oficerska to przykład kompleksowej inwestycji, którą należy się chwalić!Prace remontowe na ulicy Oficerskiej

Przypominamy, że trwająca przebudowa objęła zasięgiem odcinek ul. Oficerskiej od torów kolejowych do ul. Wrocławskiej. W ramach zaplanowanych prac zostaną zmodernizowane skrzyżowania ulicy Oficerskiej z Inżynierską, Techniczną oraz Wrocławską. To właśnie ulicą Oficerską mieszkańcy tej części Orłowa docierają do przystanku kolejowego.  Stąd tak ważne było polepszenie bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego tego ciągu komunikacyjnego. Warto dodać, że dzięki nowym chodnikom i równej, asfaltowej nawierzchni poprawi się komfort użytkowania ciągów pieszo-jezdnych.

– Na „przyjemniejszą” dla oka część prac naziemnych musimy jeszcze poczekać – tłumaczy wiceprezydent Łucyk – Prace idą zgodnie z harmonogramem, więc już niedługo mieszkańcy Oficerskiej będą mogli zobaczyć efektowne zmiany w postaci nowoczesnych latarni, asfaltowej jezdni, wygodnego chodnika czy estetycznej zieleni. Gwarantuję, że efekt końcowy spełni oczekiwania mieszkańców.

Co dotychczas zrealizowano w ramach prac budowlanych na ul. Oficerskiej? Poniższe liczby mówią same za siebie:

  • zdemontowano 144 metry bieżące sieci wodociągowej
  • zamontowano 136 metrów bieżących sieci wodociągowej
  • zdemontowano 440 metrów bieżących kanalizacji deszczowej
  • zamontowano 223 metry bieżące kanalizacji deszczowej
  • zamontowano 13 studni rewizyjnych
  • zamontowano 209 metrów bieżących przyłączy kanalizacji deszczowej

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu