Kolorowa metamorfoza placu zabaw

Nowoczesne urządzenia zabawowe na placu zabaw prz ul. Wieluńskiej // fot. ZDiZ

Nowoczesne urządzenia zabawowe, bezpieczne nawierzchnie oraz małą architekturę – to wszystko znajdą najmłodsi mieszkańcy na zmodernizowanym placu zabaw przy ul. Wieluńskiej. W efekcie współpracy władz miasta, rady dzielnicy Mały Kack oraz Zarządu Dróg i Zieleni udało się przebudować popularne miejsce osiedlowych spotkań i zabaw.

– Mamy kolejny fantastyczny punkt zabaw na mapie Gdyni. Jesienna aura sprzyja, więc nowy plac zabaw z pewnością zachęci najmłodszych mieszkańców Małego Kacka do odwiedzin. Znajdą tu różnorodne urządzenia zamontowane na bezpiecznych nawierzchniach. Przebudowa placu została zrealizowana zgodnie z gdyńskimi standardami dostępności, co oznacza, że jego przestrzeń jest przyjazna m.in. dla osób mających problemy z poruszaniem się. Wygodny chodnik i utwardzone nawierzchnie placu z pewnością ułatwią komunikację opiekunom z wózkami – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Co nowego pojawiło się na placu zabaw:

– wykonano różnorodne nawierzchnie: żwirowe, syntetyczne, z kostki betonowej oraz trawiaste

– zamontowano różnorodne urządzenia: huśtawki dla starszych i młodszych dzieci, piaskownicę z interaktywnym panelem i sklepikiem, stolik z sitkiem, bujak w kształcie auta, przeplatankę „kwiatki”, labirynt, tuby do rozmawiania, grę podwórkową „biedronka”, zestaw zabawowy wyposażony m.in. w ściankę wspinaczkową, podesty, zjeżdżalnię, panele edukacyjne, zjazdy rurowe, drążki gimnastyczne

– wykonano ogrodzenie z trzema furtkami

– zainstalowano ławki z oparciami i podłokietnikami, ławkę młodzieżową, stojaki rowerowe oraz kosze na odpady

Obok placu zainstalowano bardzo popularny zjazd linowy o długości 24 metrów.

zjazdz linowy// fot. ZDiZ

– Zmodernizowany plac zabaw jest idealnym dopełnieniem funkcjonującego tu boiska i siłowni pod chmurką. Duzi i mali mieszkańcy Małego Kacka mają teraz do dyspozycji nowoczesną przestrzeń sportu, zabaw i rekreacji. Jestem przekonany, że ten punkt przy ul. Wieluńskiej będzie tętnić życiem przez cały rok – mówi Sebastian Jędrzejewski, radny miasta.

– Na terenie inwestycji prowadzone są ostatnie prace porządkowe. Przed nadchodzącym weekendem plac zabaw będzie w pełni przygotowany na odwiedziny najmłodszych użytkowników – podkreśla Urszula Kubicka- Formela, która nadzorowała tę inwestycję z ramienia Zarządu Dróg i Zieleni.

Przebudowę placu przeprowadziła doświadczona firma Green Poland z Gniewowa, która zrealizowała już wiele podobnych inwestycji na terenie całej Gdyni.

Modernizacja placu zabaw kosztowała 307 847, 50 złotych.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: