Kolorowo i nowocześnie na redłowskim placu zabaw

Długo oczekiwany przedszkolny plac zabaw przy ulicy Korczaka 22 jest już otwarty. Jego nowoczesna i bezpieczna przestrzeń będzie służyć nie tylko przedszkolakom. Poza godzinami funkcjonowania placówki będzie dostępny dla wszystkich gdyńskich maluchów.

Redłowski plac zabaw to zwycięska inicjatywa mieszkańców, która została zrealizowana dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego 2017. Na początku czerwca firma FB-Jelcz zajęła się jego budową, a dziś można w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji tego miejsca.

Przedszkolaki na placu zabaw przy ulicy Korczaka

Dotychczasowy plac zabaw pilnie potrzebował kompleksowej modernizacji. Nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo dzieci, ale również ze względów estetycznych i edukacyjnych. Nowe miejsce zabaw jest kreatywną i przyjazną przestrzenią dla najmłodszych gdynian zaprojektowaną zgodnie ze standardami dostępności dla Miasta Gdyni. To już 16. plac zabaw, który zrealizowaliśmy w ramach Budżetu Obywatelskiego – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Już teraz przedszkolaki i najmłodsi gdynianie będą mogli korzystać z kilkunastu nowych i bezpiecznych urządzeń, spełniających aktualne normy PN_EN 1176. Są to sprzęty wykonane z trwałych materiałów, odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Każde z nich zostało zamontowano z zachowaniem wymaganej odległości, przez co zwiększa się bezpieczeństwo wspólnej zabawy. Na placu nie zabrakło elementów tzw. małej architektury, czyli ławek z oparciami i podłokietnikami oraz koszy na śmieci.

Z modernizacji placu cieszą się nie tylko dzieci, ale też kadra pedagogiczna przedszkola.
Rozbudowany plac zabaw będzie bezpiecznym miejscem nie tylko dla przedszkolaków, ale również dla dzieci z naszej dzielnicy. Połączenie nauki z zabawą i rekreacją pozwoli maluchom nie tylko w przyjemny sposób zdobyć wiedzę i umiejętności, ale też miło spędzić czas. To będzie doskonała wizytówka i zaproszenie lokalnej społeczności do naszego przedszkola – mówi pani Elżbieta Strzałkowska, dyrektor Przedszkola nr 24.

Na terenie placu zamontowano:

– 2 piaskownice

– 2 stoliki do piaskownicy

– zjeżdżalnię

– huśtawkę „bocianie gniazdo”

– bujak na sprężynie „samochód”

– bujak na sprężynie z oparcie „rakieta”

– zestaw z wieżą, zjeżdżalnią, podestami, schodami, przejściem linowym, panelami edukacyjnymi

– 3 panele edukacyjne

– domek

– tunel

– 3 półkule gumowe

– 2 komplety gier podwórkowych „naśladuj mnie”

Zaabawa na placu zabaw

To był niełatwy teren do zagospodarowania. Nie dość, że jest bardzo wąski, to dodatkowo położony na skarpie. Staraliśmy się optymalnie wykorzystać każdy skrawek przestrzeni, aby zaprojektować go nie tylko zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, ale i potrzebami najmłodszych – tłumaczy Urszula Kubicka – Formela, nadzorująca inwestycję z ramienia gdyńskiego ZDiZ.

Wszystkie prace zostały przeprowadzone zgodnie z wytycznymi „Standardów Dostępności dla Miasta Gdyni” oraz równoczesnym zabezpieczeniu istniejących drzew oraz krzewów. Na placu zastosowano bezpieczne nawierzchnie z kostki betonowej, żwirowej, trawiastej oraz mat gumowych. Każda z nich została dostosowana do zainstalowanych urządzeń. Teren sąsiadujący z inwestycją został uporządkowany i doprowadzony do stanu pierwotnego.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu