Kontynuujemy wiosenne naprawy dróg

Trwa wymiana nawierzchni na ul. Piotrkowskiej

Miasto Gdynia z Zarządem Dróg i Zieleni zlecają kolejne remonty nawierzchni. Roboty są wykonywane w ramach utrzymania dróg w Gdyni. W najbliższym czasie nową nawierzchnię zyskają fragmenty ulic płk. Dąbka czy ul. Piotrkowskiej.

– Kwestie bezpieczeństwa drogowego są dla nas niezwykle istotne, dlatego cały czas poprawiamy stan nawierzchni dróg w Gdyni. W poniedziałek rozpoczęła się wymiana nawierzchni ścieralnej na ul. Piotrkowskiej. Prace trwają na około 200-metrowym odcinku od ul. Sandomierskiej do ul. Łowickiej. Wkrótce rozpoczną się również prace na ul. Płk. Dąbka. Tam nowa i równa nawierzchnia pojawi się na odcinku od wjazdu do galerii do ul. Firleja w kierunku Kosakowa – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Roboty drogowe na ul. Piotrkowskiej potrwają do środy 15 czerwca. Wymiana nawierzchni na fragmencie ul. Płk. Dąbka zostanie przeprowadzona w dniach 17-18.06. Efekty napraw z pewnością docenią kierowcy, ale również pasażerowie gdyńskiej komunikacji zbiorowej.

– Pogoda sprzyja naprawom dróg, to pracowity czas dla ekip drogowych. Za nami między innymi prace na węźle im. Franciszki Cegielskiej, gdzie wymieniane były dylatacje. Kierowcy mogą również korzystać już z wyremontowanego odcinka ul. Janka Wiśniewskiego, który był nieprzejezdny z uwagi na naprawę przepustu na rzece Chylonce. Przeprowadzamy również remonty realizowane ze środków Rad Dzielnic, chodzi między innymi o wymianę nawierzchni na parkingu przy ul. Godebskiego, remont ul. Granatowej czy ul. Konwaliowej – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

W najbliższym czasie planujemy kolejne naprawy nawierzchni gdyńskich ulic, prace zostaną przeprowadzone między innymi na ul. Morskiej.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: