Kto odbuduje drogę na ul. J. Wiśniewskiego i przepust na Chylonce?

Przepust nad ul. J.Wiśniewskiego // fot. gdynia.pl

Dwóch wykonawców złożyło oferty w przetargu na odbudowę, zniszczonego podczas ulewy, korpusu drogi i przepustu rzeki Chylonki. Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczął już analizę ofert, aby maksymalnie szybko wyłonić wykonawcę robót. Naprawa zostanie sfinansowana przez miasto oraz Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

– Mamy dwóch potencjalnych wykonawców, a jedna z ofert mieści się w założonym przez nas budżecie. To świetne informacje, bo chcemy jak najszybciej podpisać umowę z wykonawcą robót. Priorytetem jest usprawnienie komunikacji indywidualnej, zbiorowej oraz tranzytowej w tym rejonie. Po podpisaniu umowy wyłoniona firma będzie mieć 120 dni kalendarzowych na realizację wskazanych przez nas prac naprawczych – wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W przetargu wpłynęły następujące oferty:

  • Firma Budowlano – Drogowa MTM S.A. – 1 551 962,44 zł brutto
  • Eurovia Polska S.A. – 2 443 135,80 zł brutto

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku miasto podpisało porozumienie z Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A., na mocy którego obie strony będą partycypować w kosztach odbudowy.

Całkowity budżet tej naprawy wynosi 1 947 303,72 zł brutto.

Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie:

– przeprowadzić rozbiórkę uszkodzonej konstrukcji drogi, skarp oraz samego przepustu (cała szerokość jezdni ul. J Wiśniewskiego nad przepustem, zatoka postojowa, konstrukcja schodów rewizyjnych),

– odbudować przepust na odcinku prawie 10 metrów

– odbudować ściany wlotowe oraz muru oporowy utrzymujący zatokę postojową,

– odbudować zatokę postojową oraz jezdnię ul. Janka Wiśniewskiego,

– odbudować skarpy.

W trakcie wykonywania robót mostowych oraz drogowych ENERGA–OŚWIETLENIE Sp. z o.o. odbuduje swoje linie kablowe znajdujące się nad przepustem.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: