Kto wybuduje park trampolin na Dąbrowie?

Grafika z lokalizacją parku trampolin na Dąbrowie // mat.pras. #dzielnicewGdyni

Na Dąbrowie, na działce o powierzchni prawie 600 metrów kwadratowych powstanie nowa inwestycja. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu u zbiegu ulicy Szafranowej i Rdestowej zostanie wybudowany park trampolin ziemnych. Będzie to kolejna nowoczesna przestrzeń oddelegowana najmłodszym mieszkańcom dzielnicy. Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni właśnie ogłosił przetarg na wykonanie pierwszego etapu tego zadania.

– Wiadomość o budowie parku trampolin ziemnych z pewnością ucieszy najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Bedzie to pierwsze tego typu miejsce na Dąbrowie. Park trampolin ma zostać wykonany z zachowaniem gdyńskich standardów dostępności i dzięki temu będzie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zlokalizowany przy popularnej ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Rdestowej będzie dodatkowym punktem aktywności w tym rejonie. Mam nadzieję na sprawne wyłonienie wykonawcy tej inwestycji – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Projekt parku trampolin ziemnych został przygotowany przez doświadczoną architekt- panią Małgorzatę Piotrowicz, która odpowiada za projekty wielu gdyńskich przestrzeni dedykowanych najmłodszym mieszkańcom. Projekt został podzielony na dwa etapy i obecnie poszukiwany jest wykonawca prac obejmujących pierwszy etap.

W tym etapie inwestycji zaplanowano m.in. montaż zestawu trampolin składających się z czterech elementów oraz montaż dwóch trampolin pojedynczych. W bezpośrednim sąsiedztwie trampolin pojawi się bezpieczna nawierzchnia syntetyczna. Teren parku zyska też nowe ławki z oparciami i podłokietnikami, kosze na śmieci, tablicę z regulaminem i stojak rowerowy. Dojścia do dwóch furtek (jednej od strony ul. Szafranowej, drugiej od strony ul. Rdestowej) zostaną  wykonane z nawierzchni z kostki betonowej. Cały teren inwestycji będzie ogrodzony.

Dzięki głosom mieszkańców niewykorzystany trawnik w rejonie skrzyżowania ulic Szafranowej i Rdestowej stanie się ogrodzonym parkiem z ziemnymi trampolinami. To pokazuje jak kreatywnie można wykorzystać dzielnicową przestrzeń i dzięki narzędziom Budżetu Obywatelskiego zamieniać ambitne pomysły w realne inwestycje. Jestem przekonany, że to nowe miejsce integracji i aktywności szybko zyska popularność nie tylko małych mieszkańców Dąbrowy, ale też i ich opiekunów – podkreśla Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Pomysłodawczynią utworzenia parku trampolin ziemnych jest pani Anna Brzeska – Cupisz, która w ubiegłych latach aktywnie zgłaszała inne dzielnicowe projekty do Budżetu Obywatelskiego.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2021 roku o godz. 11:00.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu