Majowe flagowanie

Flaga Polski, Unii Europejskiej, Miasta Gdyni // wikipedia, gdynia.pl, pixabay.com

Zbliża się długi weekend majowy. Wielu mieszkańców wykorzysta ten czas na odpoczynek, ale warto pamiętać, że pierwsze majowe dni to ważne rocznice i święta. Przypominamy, że obowiązują pandemiczne restrykcje i zakaz organizowania masowych uroczystości. Jednak tradycyjnie na ulicznych latarniach i masztach będą powiewać polskie oraz unijne flagi.

1 maja przypada 17. rocznica przystąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej. Dlatego w tym dniu obok biało-czerwonych flag będą powiewać niebieskie flagi z dwunastoma żółtymi, pięciopromiennymi gwiazdami. 1 maja to także Międzynarodowe Święto Pracy.

2 maja to dzień flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wtedy na ulicach Gdyni będą powiewały jedynie flagi biało-czerwone.

3 maja Polacy będą świętować 230. rocznicę przyjęcia pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.

Flagi pojawią się w najbardziej reprezentacyjnych lokalizacjach i głównych ciągach komunikacyjnych miasta. Łącznie na gdyńskich ulicach zawiśnie 2 200 flag.

Flagowanie obejmie niżej wymienione ulice, aleje, place i skwery Gdyni: ul. Morska, Węzeł Pokoju, ul. Śląska, Droga Gdyńska na odcinku od al. marsz. Piłsudskiego do ul. Kieleckiej, ul. Władysława IV, ul. 10 Lutego, skwer Kościuszki, al. Jana Pawła II, ul. Wójta Radtkego, ul. Jana z Kolna, plac Grunwaldzki, ul. Armii Krajowej, ul. Borchardta, ul. Janka Wiśniewskiego od placu Konstytucji do Estakady Kwiatkowskiego, Węzeł Ofiar Grudnia 1970, ul. Dworcowa, plac Konstytucji, ul. Starowiejska, al. marsz. Piłsudskiego, al. Zwycięstwa do granicy z Sopotem, ul. Wielkopolska, ul. Chwaszczyńska, ul. Nowowiczlińska (do ul. Miętowej), ul. Rdestowa.

Dodatkowo oflagowane będą maszty flagowe:

– 3 maja flagi państwowe zawisną przy pomniku Harcerzy na ul. Świętojańskiej, pomniku marsz. Piłsudskiego  przy skrzyżowaniu ulic marsz. Piłsudskiego/Bema, pomniku Obrońców Wybrzeża w rejonie Krzyża na Kamiennej Górze, pomniku Alfreda Dyducha przy ul. Unruga (w rejonie Estakady Kwiatkowskiego),

Ponadto tradycyjnie flagi państwowe, Unii Europejskiej oraz miasta Gdyni będzie można zobaczyć na 13-tu masztach na końcu al. Jana Pawła II.

Flagi zostaną wywieszone w nocy z 30 kwietnia na 1 maja. Najpóźniej do godziny 5-ej rano wszystkie ulice zostaną oflagowane. Z kolei w nocy z 1 na 2 maja (w godzinach wczesnoporonnych) nastąpi wymiana flag unijnych na państwowe. Flagi zostaną zdjęte do godziny 5-ej rano w dniu w 4 maja.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu