Majowe remonty dróg na finiszu

Kolaż zdjęć pokazujący prace drogowe na ul. Gryfa Pomorskiego // fot. ZDIZ

Mieszkańcy Wielkiego Kacka oraz Redłowa mogą już w pełni korzystać z wyremontowanych fragmentów osiedlowych jezdni. Nowa nawierzchnia została wykonana na ulicach Powstania Śląskiego, Powstania Wielkopolskiego oraz Gryfa Pomorskiego. A jutro zakończą się ostatnie prace w Śródmieściu na ulicach Jana z Kolna, Wójta Radtkego i Władysława IV. W ostatnim etapie robót zostanie wykonane oznakowanie poziome.

– Mamy bardzo pracowitą końcówkę maja, bo prace drogowe były prowadzone niemalże jednocześnie w trzech różnych lokalizacjach. Najbardziej zniszczone fragmenty dzielnicowych dróg zostały sfrezowane. Drogowcy wykonali nową nawierzchnię bitumiczną, która gwarantuje płynną i bezpieczną jazdę. Wyższy standard przejazdu odczują nie tylko indywidualni kierowcy, ale też pasażerowie  linii autobusowych i trolejbusowych, które kursują tymi właśnie ulicami – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W tych lokalizacjach wykonano remonty nawierzchni:

  • Gryfa Pomorskiego – na ok. 100- metrowym odcinku od nr 48 do 52
  • ul Powstania Śląskiego – od nr 22 do końca zatoki autobusowej
  • Powstania Wielkopolskiego – fragment vis-a-vis sklepu Żabka oraz odcinek od nr 89 do 91
  • Jana z Kolna- w rejonie skrzyżowania z ul. Władysława IV
  • Władysława IV-w rejonie I Urzędu Skarbowego
  • Wójta Radtkego- na odcinku ulic 3 Maja – Władysława IV

– Konsekwentnie poprawiamy standard gdyńskich dróg. Wyremontowane nawierzchnie jezdni zarówno w dzielnicach, jak i centrum podnoszą komfort jazdy. Efekty tych remontów spotykają się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem ze strony mieszkańców. Ich codzienna droga do pracy, szkoły czy sklepu własnym autem czy miejskim autobusem staje się o wiele bardziej przyjazna i bezpieczniejsza – zaznacza Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

W ramach tego typu remontów odbywa się frezowanie nawierzchni bitumicznej oraz wykonanie nowej nawierzchni wiążącej. Często podczas prac konieczne jest również wyregulowanie urządzeń kanalizacyjnych i odtworzenie pętli indukcyjnych. Większość robót wykonywana jest przy wprowadzeniu połówkowych zwężeń i utrzymaniu ruchu. W niektórych przypadkach wprowadzane są objazdy. Jednak w każdym przypadku drogowcy starają się maksymalnie skracać czas robót, aby umożliwić kierowcom płynny przejazd.

Łączny koszt powyższych remontów to ok. 680 tys. złotych.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: