Metamorfoza terenu rekreacji przy ul. Rumskiej

plac zabaw na ul. Rumskiej

Nowe sprzęty na placu zabaw przy ul. Rumskiej oraz nowa siłownia pod chmurką. W ostatnim czasie zakończyliśmy inwestycję w dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo, realizowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego.

To kolejna rekreacyjna przestrzeń na Pustkach Cisowskich–Demptowie, która przeszła metamorfozę.

– Dwie strefy aktywności są odpowiedzią na oczekiwania zarówno starszych, jak i młodszych mieszkańców dzielnicy. Nowocześnie zaprojektowane strefy zabaw i rekreacji oferują atrakcyjny i bezpieczny sprzęt, który zachęci starszych i młodszych do różnorodnych aktywności. Obie przestrzenie zostały zrealizowane zgodnie z standardami dostępności dla miasta Gdyni – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Inwestycja objęła:

  • budowę mini siłowni zewnętrznej wraz z drążkami przy placu zabaw,
  • doposażenie placu zabaw w trampolinę, karuzelę grzybek, nawierzchnię poliuretanową wraz z  kamieniami i linami do wspinania, ławkę młodzieżową, śmietniki oraz  drugą furtkę,
  • montaż dodatkowych naświetlaczy przy placu zabaw oraz placu do ćwiczeń.

O realizację projektu zabiegała pani Emilia Rogała, mieszkanka Pustek Cisowskich-Demptowa, która jest autorką wielu zwycięskich projektów, które zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Inwestycja została zrealizowana z Budżetu Obywatelskiego, projekt wsparła również Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo ze środków inwestycyjno-remontowych. Nowa przestrzeń rekreacji oferuje atrakcje dla mieszkańców w różnym wieku, również dla osób z niepełnosprawnościami. Z kolei wyposażenie słupów oświetleniowych w naświetlacze typu LED, umożliwia bezpieczne użytkowanie strefy aktywności nawet po zmroku – mówi Emilia Rogała, przewodnicząca RD.

Warto wspomnieć, że projekt zgłoszony do BO pod nazwą: „Miejsca zabawy i rekreacji od juniora do seniora oraz AED na przychodni i mural pod obwodnicą” w 2018 roku cieszył się największą popularnością wśród mieszkańców dzielnicy. Dzięki wysokiej frekwencji głosujących, Pustki Cisowskie-Demptowo zdobyły możliwość realizacji dodatkowego projektu w dzielnicy – zrealizowanego w ostatnim czasie przy ul. Rumskiej.

Przypominamy, że do 20 lutego trwa nabór wniosków do 10. edycji Budżetu Obywatelskiego w Gdyni. 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: