Metamorfoza ulicy Kąkola

Ulica Kąkola łączy ulice Janki Bryla i Tarasa Szewczenki. To ważny lokalny odcinek drogi, który dzięki modernizacji zapewni lepszą komunikację mieszkańcom Chwarzna- Wiczlina. Skorzystają nie tylko właściciele domków jednorodzinnych, ale też mieszkańcy zlokalizowanego tu osiedla. Nowa ulica Kąkola zyskała nie tylko nową nawierzchnię, ale też ekologiczne odprowadzenie wód opadowych.

– Na początku grudnia zakończyliśmy kompleksowy remont ulicy Atlasa. Teraz oddajemy w ręce mieszkańców Chwarzna-Wiczlina kolejną zmodernizowaną ulicę, która dzięki nowoczesnej nawierzchni zyskała odwodnienie w razie nawalnych opadów. To szczególnie ważne kwestie dla mieszkańców okolicznych domów. Teraz ulica Kąkola gwarantuje wygodny i płynny przejazd oraz powierzchniowe odprowadzanie wód na tereny zielone – wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Nowa nawierzchnia ul. Kąkola / #dzielnicewGdyni

Modernizacja ul. Kąkola polegała na zmianie kruszywa na nowoczesną kostkę betonową. Wymieniono górną warstwę nawierzchni twardej z kruszywa na kostkę betonową AQUATON. Kostka ta jest popularnym i ekologicznym rozwiązaniem. Wykorzystuje się ją w miejscach, gdzie wymagane jest sprawne odprowadzenie wód opadowych. Zastosowanie tego rodzaju ekologicznej kostki pozwoli uzyskać nawet 23% powierzchni biologicznie czynnej.

– Ulica Kąkola już chwilę po oddaniu kolejnych budynków wielorodzinnych zyskała dużą popularność wśród mieszkańców. Ostatnie tygodnie to też otwarcie punktów usługowych przy ulicy, które były odpowiedzią na lokalne potrzeby. Nowa nawierzchnia jest bardzo trwała, ale co istotne wpisuje się do rozwiązań stosowanych w tej części dzielnicy. Koniec roku jest bardzo udany, nie tylko ze względu na zakończenie prac, ale utrzymanie bardzo wysokiego tempa działań. Dzisiaj oddajemy kolejną zmodernizowaną przestrzeń, a w przeciągu najbliższych dni zostaną otwarte następne oferty na realizacje drogowe – wyjaśnia Jakub Ubych, radny miasta Gdyni.

Remont ulicy był nadzorowany przez inżynierów z Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynieryjnych z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Prace wykonała firma Eurovia Polska S.A.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu