Modernizacja chodnika przy ul. Warszawskiej

Fragment chodnika na ul. Warszawskiej, kt. będzzie remontowany // fot.dzielnice#wGdyni

Zarząd Dróg i Zieleni wykorzystuje sprzyjające warunki pogodowe i zaplanował rozpoczęcie kolejnych prac drogowych. W ich efekcie, w październiku, mieszkańcy Działek Leśnych będą mogli wygodniej i bezpieczniej poruszać się po chodniku wzdłuż ulicy Warszawskiej.

– To kolejna „piesza” inwestycja, którą rozpoczynamy w tej połowie roku. Od połowy sierpnia na ulicy 3 Maja trwa wymiana chodnika na odcinku od ul. 10 Lutego do ul. Batorego. Teraz drogowcy wejdą na ok. 150-metrowy odcinek chodnika znajdującego się przy ulicy Warszawskiej. Wyremontowana zostanie jego prawa część w kierunku ul. Morskiej. W efekcie tej inwestycji mieszkańcy Działek Leśnych będą mogli wygodniej i bezpieczniej dojść do biblioteki miejskiej czy zlokalizowanych tu lokali usługowych. Ta inwestycja z pewnością podniesie jakość codziennej komunikacji pieszej w tym rejonie Gdyni – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Inżynierowie z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni deklarują rozpoczęcie prac remontowych w środę 9 września w godzinach porannych. Roboty będą prowadzone po jego prawej stronie ul. Warszawskiej (w kierunku ul. Morskiej) na odcinku pomiędzy ul. Słupecką a ul. Wolności.

W pierwszym etapie inwestycji zostanie przeprowadzona rozbiórka istniejącego chodnika, krawężników i obrzeży. W kolejnej fazie będzie wykonane korytowanie pod konstrukcję chodnika. Następnie ekipa remontowa przystąpi do ustawienia nowych krawężników i obrzeży. Ostatnim elementem modernizacji będzie wykonanie podbudowy i ułożenie nowej nawierzchni z kostki betonowej i kamiennej.

– Standardowo przy tego typu modernizacjach przewidujemy wyłączenie z ruchu chodnika. Oczywiście zagwarantujemy mieszkańcom możliwość dojścia do budynków. Z kolei miejscowe zawężenie jezdni, po stronie remontowanego chodnika, wykluczy parkowanie aut. Dlatego też zwracamy się do kierowców, aby na czas remontu nie parkowali pojazdów w tym rejonie – apeluje inż. Tomasz Delekta, który z ramienia ZDiZ będzie nadzorował tę inwestycję.

Prace remontowane mają zakończyć się w pierwszej połowie października br.

Szacowany koszt remont to 200 000 zł

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu