Modernizacja przejścia pod ul. Morską – umowa podpisana!

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni podpisał umowę na modernizację przejścia podziemnego pod ul. Morską na przedłużeniu tunelu PKP Gdynia Główna.

ZDiZ podpisał umowę z wybranym w przetargu wykonawcą na modernizację przejścia podziemnego pod ul. Morską na przedłużeniu tunelu PKP Gdynia Główna. Prace zrealizuje firma Strabag, która złożyła najkorzystniejszą ofertę i zobowiązała się wykonać zadanie za 5 199 265,50 zł.

Przejście pod ul. Morską na wysokości dworca Gdynia Główna to przedłużenie tunelu od dworca i pod peronami kolejowymi aż do ul. Wolności. To bardzo ważny tunel, z którego korzystają turyści i mieszkańcy. Obiekt wymaga naprawy z uwagi na zły stan techniczny. Celem jest wzmocnienie konstrukcji przejścia podziemnego i zabezpieczenie jej przed przeciekaniem.

widok na chodnik i ścieżkę rowerową, widoczne zaparkowane hulajnogi oraz ławka
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni rozstrzygnął postępowanie na modernizację przejścia podziemnego pod ul. Morską na przedłużeniu tunelu PKP Gdynia Główna // fot. M. Mielewski

Modernizacja zakłada wymianę izolacji nad całą powierzchnią przejścia poziemnego i wybudowanie windy zlokalizowanej w części przejścia podziemnego od strony torów PKP. Winda umożliwi przejście na poziom ul. Morskiej w sąsiedztwie torów kolejowych. Szyb windy zlokalizowany zostanie w rejonie stacji MEVO (jej położenie zostanie skorygowane).

Zakres prac – w celu zapewnienia drożności ul. Morskiej – będzie zrealizowany etapowo. Dotyczy to szczególnie prac związanych z wymianą izolacji, które wymagać będą zmian w organizacji ruchu na ul. Morskiej.

Wykonawca od momentu podpisania umowy ma 270 dni na wykonanie prac.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: