Modernizacja przejścia podziemnego pod ul. Morską coraz bliżej

widok na chodnik i ścieżkę rowerową, widoczne zaparkowane hulajnogi oraz ławka

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni rozstrzygnął postępowanie na modernizację przejścia podziemnego pod ul. Morską na przedłużeniu tunelu PKP Gdynia Główna.

ZDiZ wybrał wykonawcę zadania polegającego na modernizacji przejścia podziemnego pod ul. Morską na przedłużeniu tunelu PKP Gdynia Główna. W ramach ogłoszonego postępowania do ZDiZ wpłynęły 3 oferty. Prace ostatecznie zrealizuje firma Strabag, która złożyła najkorzystniejszą ofertę i zobowiązała się wykonać zadanie za 5 199 265,50 zł.

Przejście pod ul. Morską na wysokości dworca Gdynia Główna to przedłużenie tunelu od dworca i pod peronami kolejowymi aż do ul. Wolności. To bardzo ważny tunel, z którego korzystają turyści i mieszkańcy. Celem jest dostosowanie go do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności wymianę izolacji nad całą powierzchnią przejścia podziemnego oraz wybudowanie windy zlokalizowanej w części przejścia podziemnego od strony torów PKP. Winda umożliwi przejście na poziom ul. Morskiej w sąsiedztwie torów kolejowych. Szyb windy zlokalizowany zostanie w rejonie stacji MEVO (jej położenie zostanie skorygowane).

Zakres prac – w celu zapewnienia drożności ul. Morskiej – będzie zrealizowany etapowo. Dotyczy to szczególnie prac związanych z wymianą izolacji, które wymagać będą zmian w organizacji ruchu na ul. Morskiej.

Podpisanie umowy nastąpi w tym miesiącu, wykonawca ma 270 dni na wykonanie prac.

schemat, mapa z zaznaczonymi elementami
źródło: OpenStreetMap

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: