Na Godebskiego będzie bezpieczniej, wygodniej i jednokierunkowo

Trwa przebudowa oksywskiej ulicy Cypriana Godebskiego. Prace idą pełną parą, tak aby jeszcze w okresie wakacyjnym zabezpieczyć teren budowy i przygotować chodniki przed początkiem roku szkolnego.

– W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o postępie prac na ul. Oficerskiej w Orłowie, a dziś jesteśmy na Oksywiu i sprawdzamy co dzieje się na placu budowy przy ul. Godebskiego. To ważna lokalizacja, głównie z uwagi na uczniów pobliskiej szkoły, którzy 2 września rozpoczną naukę. Bezpieczeństwo najmłodszych gdynian to nasz priorytet. Dlatego już dziś mogę potwierdzić, że zakończono najtrudniejszy etap prac podziemnych, podczas których zamontowano pół kilometra kanalizacji deszczowej. Teren inwestycji jest odpowiednio przygotowany do tego, aby uczniowie mogli bezpiecznie dotrzeć do szkoły- zapowiada Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk i kierownik budowy przy ulicy Godebskiego

Zakres prac zaplanowanych w drugim etapie diametralnie odmieni wygląd 300-metrowej ulicy Godebskiego. Po zakończeniu inwestycji będzie ona ulicą jednokierunkową, a wysłużoną kostkę zastąpi nowoczesna nawierzchnia asfaltowa. To bezsprzecznie poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy m.in. pasażerów linii 150. Kolejną ważną zmianą będzie wyremontowana zatoka autobusowa, która zyska nową wiatę. Chodniki w rejonie zatoki zostaną wyposażone w specjalne płyty kierunkowe będące dużym ułatwieniem dla osób niedowidzących i niewidomych. Na modernizacji ulicy zyskają też kierowcy, którzy będą mogli korzystać z nowych zatok postojowych. Piesi użytkownicy ruchu, a w szczególności uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 z pewnością docenią nowe, równe chodniki. Wzdłuż ulicy zostaną również zainstalowane nowoczesne lampy drogowe LED.

Czy wiecie, że w ramach przebudowy ul. Godebskiego zostanie:

  • położonych 3800 m2 nowej nawierzchni drogowej (w tym 1950 m2 nawierzchni asfaltowej),
  • wybudowany chodnik składający się z 62,5 tys. kostek betonowych,
  • zainstalowanych 16 nowych lamp drogowych.

– Prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem i we wrześniu rozpocznie się kolejna faza realizacji naziemnej. Ten etap robót z pewnością zapowiada się bardziej widowiskowo dla mieszkańców, bo z dnia na dzień będą dostrzegać pozytywne zmiany w ich bezpośrednim otoczeniu. Nowy asfalt, równy chodnik, nowe lampy, zmodernizowana zatoka przystankowa, wydzielone miejsca postojowe to będzie nowa wizytówka ulicy Godebskiego. Mam nadzieję, że efekt końcowy spełni wszystkich oczekiwania – dodaje Marek Łucyk.

Prace budowlane na ulicy Godebskiego

Co będzie się działo w ramach inwestycji na ul. Godebskiego w najbliższych miesiącach:

  • pod koniec września zakończą się prace przy nawierzchni drogowej i chodnikach,
  • w połowie września zostaną zainstalowane latarnie,
  • 31 października mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z wyremontowanej ulicy.

Wykonawcą prac na ul. Godebskiego jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wod-Kan Grzenkowicz. Koszt przebudowy to ponad 2,3 mln złotych.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu