Na ul. Chabrowej powstała zatoka „Kiss and ride”

Na Chabrowej powstała zatoka „Kiss and ride”

Chwila na bezpieczne zatrzymanie samochodu, pożegnanie pasażera i odjazd. Taką możliwość dają znaki „Kiss & ride”, czyli „Pocałuj i jedź”, które powstały na ul. Chabrowej.

Charakterystyczne niebiesko-żółte znaki pojawiły się w ostatnim czasie na ul. Chabrowej, w okolicy skrzyżowania z ul. Czeremchową, wzdłuż terenu Szkoły Podstawowej numer 16. Miejsca postojowe są dedykowane przede wszystkim rodzicom odwożącym swoje pociechy do placówki.

– Przy szkole do dyspozycji kierowców są dwa miejsca postojowe typu „kiss & ride”. Celem takiego rozwiązania jest to, aby bezpiecznie wysadzić pasażera w miejscu, gdzie są ograniczone możliwości parkowania. Stąd właśnie znaki najczęściej pojawiają się pod szkołami – tak aby rodzice odwożący swoje pociechy do szkoły nie musieli w nerwach szukać miejsca parkingowego – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Budowa strefy „Kiss & ride” przy ul. Chabrowej została wykonana w ramach zadań inwestycyjno-remontowych Rady Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo ze środków otrzymanych od gminy w tej kadencji. Inwestycję – jako jedną z najważniejszych do realizacji w dzielnicowej przestrzeni – wskazali sami mieszkańcy.

Gdyński znak „Pocałuj i jedź” w każdej lokalizacji wygląda identycznie. Na niebieskim tle namalowania jest ikona samochodu, a na żółtym tle widnieje machająca postać z walizką. Pod ikonami znajduje się napis w języku angielskim „Kiss & ride”, co w polskiej wersji znaczy „Pocałuj i jedź”. Znaki te znajdują się już przy ul. Kapitańskiej, Wiczlińskiej, 3 Maja czy przy ul. Halickiej.

– Znak umożliwia kilkuminutowy, bezpłatny postój, podczas którego pasażer może bezpiecznie opuścić pojazd. Takie miejsca z powodzeniem funkcjonują już przy szkołach na Grabówku i Wiczlinie, mamy nadzieję że rozwiązanie wprowadzone przy ul. Chabrowej ułatwi wrześniowy powrót do szkoły – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: