Na ul. Halickiej pojawiły się znaki „Kiss and Ride”

Żółto-niebieski znak Kiss and Ride, próg zwalniający i droga rowerowa na ul. Halickiej // fot.ZDiZ

Kolejna gdyńska ulica zyskała charakterystyczne niebiesko-żółte znaki. Te na ulicy Halickiej, obowiązują w dni nauki szkolnej w godz. 7:00 – 17:00 i może z nich korzystać każdy opiekun odwożący dzieci do szkoły. Mowa o znakach „Pocałuj i jedź”, które będę usprawniać ruch przy szkole w Małym Kacku.

Gdyński znak „Pocałuj i jedź” w każdej lokalizacji wygląda identycznie. Na niebieskim tle namalowania jest ikona samochodu, a na żółtym tle widnieje machająca postać z walizką. Pod ikonami znajduje się napis w języku angielskim „Kiss and ride”, co w polskiej wersji znaczy „Pocałuj i jedź”. Znaki te znajdują się już przy ul. Kapitańskiej, Grabowo, Wiczlińskiej, 3 Maja i od czerwca przy ul. Halickiej. Umożliwiają one kilkuminutowy, bezpłatny postój, podczas którego pasażer może bezpiecznie opuścić pojazd.

– Wielu rodziców odwozi swoje pociechy do szkoły i w nerwach poszukuje miejsca parkingowego. I to dla nich poszukujemy bezpiecznych i bezkolizyjnych rozwiązań. Znaki „Kiss and Ride” powstają w bezpośrednim sąsiedztwie gdyńskich placówek edukacyjnych, ale też przy Centrum Aktywności Seniora w samym centrum, przy ul. 3 Maja. Może z nich korzystać każdy kierowca. Znaki te umożliwią sprawne i bezpieczne odwiezienie czy odebranie pasażera – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przypomnijmy, że w czerwcu cały przyszkolny rejon ul. Halickiej zyskał nowe funkcjonalności w postaci progu zwalniającego czy oznakowania parkingu. Wyznaczono tam również trzy miejsca postojowe typu „Kiss and Ride”.

– Dziś kończymy rok szkolny 2020/2021, ale nowe znaki „Kiss and Ride” będą pełnić swoją funkcję dla potrzeb dodatkowych zajęć wakacyjnych i spokojnie czekać także na wrześniowy powrót do szkoły. Jestem przekonany, że tego typu oznakowanie szybko zyska aprobatę osób, którzy dowożą swoje pociechy do Szkoły Podstawowej nr 13. Takie miejsca z powodzeniem funkcjonują już przy szkołach na Grabówku i Wiczlinie. Starsi uczniowie mogę samodzielnie opuścić pojazd i dojść do szkoły, a rodzice nie muszą szukać miejsca do parkowania – podkreśla Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: