Na ul. Kołłątaja praca wre

etapy remonty odcinka ul. Kołłątaja // fot.ZDiZ

Dziś planowane jest zakończenie ostatnich prac na ul. Kołłątaja. Od kilku dni drogowcy prowadza roboty na odcinku od ul. Biskupa Okoniewskiego do ul. ks. Wojciecha Surmana. Na czas robót okoliczni mieszkańcy zostali poproszeni o usunięcie zaparkowanych na ulicy pojazdów, co umożliwi sprawne przeprowadzenie wszystkich etapów remontu.

W poniedziałek 12 kwietnia wykonano frezowanie zniszczonej warstwy jezdni.

Następnym krokiem było ułożenie specjalnej siatki przeciwspękaniowej, która wzmocni nowo ułożone warstwy nawierzchni bitumicznej.

Kolejny etap polegał na wykonaniu dwóch warstw nakładki bitumicznej.

Obecnie prowadzone są prace polegające na wykonywaniu oznakowania poziomego, które jest zgodne z projektem organizacji ruchu.

Przypomnijmy, że remontowany odcinek ulicy Kołłątaja będzie jednokierunkowy. Od 22 kwietnia br. zacznie tu obowiązywać nowa organizacja ruchu.

  • zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od Centrum w stronę Chyloni  na odcinku od ul. Biskupa Stanisława Okoniewskiego do ul. ks. Władysława Surmana.
  • zostaną wyznaczone miejsca postojowe do parkowania równoległego. Od skrzyżowania z ul. Okoniewskiego po lewej stronie ulicy powstanie 12 miejsc postojowych, a za przystankiem autobusowym, po prawej stronie, będzie wyznaczonych 14 miejsc postojowych.
  • będą zamontowane nowe znaki pionowe informujące o kierunku ruchu oraz miejscach parkingowych.
  • przystanek autobusowy o nazwie „Kołłątaja 02” pozostanie w tej samej lokalizacji. Nie będą też wprowadzone zmiany w częstotliwości kursowania autobusu linii nr 102.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu