Na zatokach praca wre

Wyremontowane nawierzchnie zatok autobusowych zpłytami fakturowanymi i profilowanymi krawężnikami // fot. ZDiZ

Trwają intensywne modernizacje zatok autobusowych. Obecnie drogowcy prowadzą roboty w dziewięciu lokalizacjach, a postępy ich prac mogą obserwować pasażerowie, którzy korzystają z komunikacji miejskiej przebiegającej m.in. przez ulice Hutniczą i Morską. Harmonogram działań na zatokach koordynują inżynierowie z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji, wartej ponad 7 milionów złotych, zostanie zmodernizowanych 11 zatok autobusowych w różnych lokalizacjach. Roboty zostaną sfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. W tym roku zaplanowano przeprowadzenie prac w 9-ciu lokalizacjach. Wykonują je równocześnie  trzy wyłonione w postępowaniu przetargowym firmy: MTM S.A., Eurovia Polska S.A. oraz WPRD Gravel Sp. z o.o.

– Jesienna aura sprzyja drogowcom. Mamy zatem dobre informacje dla pasażerów korzystających z przystanków na Węźle Żołnierzy Wyklętych i w rejonie skrzyżowania ulicy Hutniczej z Estakadą Kwiatkowskiego. Prace na tych zatokach autobusowych zmierzają już ku końcowi, bo drogowcy wchodzą w ostatnią fazę realizacji polegającą na betonowaniu. Ostatnim elementem przebudowy będą nowoczesne, elektroniczne tablice informacji pasażerskiej. Modernizacje przyniosą diametralną poprawę komfortu jazdy i dojścia do rejonu przystanków. Zmiany te na pewno docenią wszyscy pasażerowie gdyńskiej komunikacji zbiorowej – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Tu obecnie trwają prace:

  • Węzeł Żołnierzy Wyklętych 01/ul. Morska, kierunek Śródmieście
  • Węzeł Żołnierzy Wyklętych 02/ul. Morska, kierunek Cisowa
  • Zamenhofa/ul. Morska, kierunek Cisowa
  • Hutnicza Estakada 01/Estakada Kwiatkowskiego kierunek Morska
  • Hutnicza Estakada 02/Estakada Kwiatkowskiego kierunek Obłuże
  • Hutnicza Estakada 04/Hutnicza kierunek Rumia
  • Wiejska 01/ul. Morska, kierunek Śródmieście
  • Wiejska 02/ul. Morska, kierunek Cisowa
  • Kilińskiego 02/ul. Władysława IV, kierunek Wzgórze Świętego Maksymiliana

Inżynierowie nadzorujący inwestycje podkreślają, że wykonano już większość część prac dotyczącą branż: drogowej, sanitarnej i teletechnicznej.

– W rejonie skrzyżowania ul. Hutniczej i Estakady Kwiatkowskiego mamy już gotowe niemal wszystkie chodniki i perony przystankowe. Ponadto ustawiono tam komplet dedykowanych krawędzi peronowych, specjalnych krawężników, ułożono instalacje podziemną pod tablice informacji pasażerskiej i elementy kanalizacji deszczowej. Została wykonana nawierzchnia betonowa zatok. W najbliższym czasie wykonawca przystąpi do  montażu  elementów małej architektury i tablic – wylicza inż. Michał Żygowski, z gdyńskiego ZDiZ, który nadzoruje modernizacje zatok w tym rejonie.

Z kolei w okolicy ronda Żołnierzy Wyklętych ekipa remontowa przystąpiła do etapu betonowania – Dziś na dwóch zatokach na ul. Morskiej będzie wykonana nawierzchnia betonowa. Po zakończeniu robót związanych z uzbrojeniem podziemnym wykonawca rozpocznie betonowanie na kolejnych lokalizacjach. Póki co, aura sprzyja tego typu robotom – tłumaczy  inż. Tomasz Krzak, który w imieniu ZDiZ nadzoruje modernizacje w tej lokalizacji.

Fundusze Europejskie

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu