Nowa funkcja w gdyńskich parkomatach

W parkomatach gdyńskiej Strefy Płatnego Parkowania dostępna jest kolejna nowa funkcja – możliwość przedłużenia czasu ważności biletu przed jego zakończeniem, w dowolnym parkomacie w całej strefie. Naliczanie opłaconego czasu dla drugiego biletu rozpoczyna się nie, jak dotychczas, już w momencie wykupu tego biletu, ale dopiero wraz z końcem okresu ważności poprzedniego biletu.

Dopłata pozwalająca na przedłużenie czasu opłaconego postoju odbywa się na podstawie wprowadzonego w parkomacie numeru rejestracyjnego pojazdu. Wpisanie tego numeru przy uiszczeniu pierwszej opłaty za postój pozwala w każdej chwili, kiedy wiemy, że opłacony czas postoju zostanie przekroczony, na dopłatę w dowolnym parkomacie w SPP do już posiadanego biletu. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego lub zeskanowaniu go z kodu QR nadrukowanego na wcześniejszym bilecie system automatycznie doliczy do opłaconego wcześniej biletu żądany czas.

Wprowadzenie tej funkcji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych kierowców, którzy np. wykupując bilet na 1 godzinę w celu odbycia wizyty u lekarza, po pół godzinie oczekiwania w kolejce zorientują się, że wizyta przedłuży się. Nie będą musieli czekać z zegarkiem w ręku kiedy zakończy się opłacony czas, tylko od razu, kiedy zorientują się, że wizyta w przychodni może się przedłużyć „doładują” bilet.

Warto przypomnieć, że korzystając z postojów opłaconych przy użyciu numeru rejestracyjnego czyli tzw. e-biletów, nie trzeba ich drukować i umieszczać w samochodzie. W trakcie kontroli dane pojazdu i opłacony czas postoju automatyczne wyświetlają się w urządzeniu kontrolnym. Obecnie z takiej możliwości korzysta ok. 10 procent kierowców kupujących bilety w parkomatach.

Kierowcy bardzo chętnie korzystają też z innych nowości wprowadzonych w gdyńskich parkomatach podczas ich modernizacji w latach 2017-2018. Już ponad 30 procent transakcji w parkomatach dokonywanych jest przy użyciu kart płatniczych, a ponad 40 procent ogółu transakcji dokonywane jest bezgotówkowo (łącznie z płatnościami mobilnymi w telefonach komórkowych).

W parkomatach możliwe jest też uregulowanie przy pomocy karty płatniczej opłaty dodatkowej bez konieczności udawania się do biura Strefy Płatnego Parkowania. Jest to funkcja szczególnie przydatna w sytuacji, gdy kierowca zorientuje się, że powinien uregulować taką opłatę już po godzinach funkcjonowania SPP.

Ponadto gdyńskie parkomaty, dzięki unikalnemu w skali kraju modułowi informacji miejskich udostępnianych na dużych kolorowych wyświetlaczach parkomatów, pozwalają przyjezdnym kierowcom na zapoznanie się z podstawowymi informacjami o ofercie turystycznej Gdyni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu