Nowa nawierzchnia na parkingu przy SKM Leszczynki

Nowa nawierzchnia na parkingu przy SKM Leszczynki

Wygodniej i bezpieczniej – tak będzie na parkingu przy przystanku SKM Leszczynki, gdzie trwa właśnie wymiana nawierzchni. Prace zakończą się jeszcze w tym tygodniu.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni rozpoczął wymianę nawierzchni na placu postojowym we wtorek, prace wykonywane są w ramach pierwszego etapu zadania realizowanego ze środków Rady Dzielnicy Chylonia. Na czas prac parking nie jest dostępny, po ich zakończeniu mieszkańcy Gdyni znów będą mogli z niego korzystać.

– O remont nawierzchni parkingu wnioskowali mieszkańcy. Zadanie realizujemy ze środków Rady Dzielnicy Chylonia otrzymanych od gminy w tej kadencji, w ramach zadań inwestycyjno-remontowych. Remont nawierzchni to jedynie pierwszy etap całego zadania. Kolejnym krokiem będzie wykonanie projektu organizacji ruchu, polegającej na wyznaczeniu bezpiecznego przejścia dla pieszych, strefy „Kiss and Ride” oraz dodatkowych miejsc postojowych – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

– Wśród mieszkańców to bardzo wyczekiwana inwestycja, z parkingu na co dzień korzysta wielu gdynian, którzy mieszkają w okolicy, robią zakupy lub przesiadają się do komunikacji miejskiej – mówi Ewa Krym, Radna Miasta Gdyni

Cały projekt zakłada:

  • strefę K&R – Kiss and Ride (Pocałuj i jedź), w której postój powyżej 15 minut nie będzie dozwolony,
  • przejście dla pieszych przecinające parking na wskroś,
  • parking i plac przed sklepem,
  • parking przed zakładem fryzjerskim, wprowadzenie na obszarze parkingu strefy zamieszkania.

 

– W tym miejscu występuje bardzo duże natężenie ruchu pieszego i kołowego. Celem zadania jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa poruszania się od stacji SKM Leszczynki w kierunku ul. Chylońskiej – mówi Marek Dąbkowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Chylonia.

Koszt wszystkich prac to około 665 tys. zł.  Całe zadanie zostanie wykonane w tym roku.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: