Nowa nawierzchnia na skrzyżowaniu ulicy Hutniczej z Pucką

Rozpoczął się kolejny etap modernizacji ulicy Hutniczej. W tej fazie inwestycji zaplanowano roboty w obrębie skrzyżowania z ul. Pucką, którego stan techniczny wymagał pilnej interwencji. Dlatego pomimo niesprzyjającej aury gdyński ZDiZ podjął decyzję o remoncie.

– Ulica Hutnicza to jeden z głównych ciągów komunikacyjnych w Gdyni. Dlatego też koncentrujemy nasze działania remontowe w tym rejonie. W ramach modernizacji jezdnia wokół skrzyżowania ulic Hutnicza – Pucka zyska równą nawierzchnię, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na komfort i bezpieczeństwo jazdy wszystkich uczestników ruchu – zapewnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Ulica Hutnicza remont

Wykonawca prac, firma MTM S.A. najbardziej uciążliwe prace będzie wykonywać w godzinach wieczornych. Wszystko po to, aby nie paraliżować ruchu samochodowego. Jednak w ciągu dnia kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość. Również piesi oraz rowerzyści będą musieli dostosować się do zmienionej organizacji ruchu. Z uwagi na kwestie bezpieczeństwa zostanie przygotowane tymczasowe przejście dla pieszych w bezpiecznej odległości od prowadzonych robót. Z kolei rowerzyści będą mogli skorzystać z przygotowanych objazdów.

skrzyżowanie Pucka- Hutnicza remont

W pierwszej kolejności planujemy wymianę krawężników i remont chodnika na odcinku ul. Puckiej oraz prace związane z wymianą konstrukcji nawierzchni w pasach prawoskrętu w ul. Hutniczej i Puckiej. Około 15 listopada rozpoczną się prace związane z wymianą warstw nawierzchni bitumicznej-   tłumaczy Ewa Muszyńska, kierownik Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynieryjnych w gdyńskim ZDiZ.

Podczas remontu będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Prace modernizacyjne potrwają do 17 listopada.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: