Nowa nawierzchnia na ul. Witomińskiej i Dworcowej

Trwają pozimowe naprawy nawierzchni na terenie Gdyni. W miniony weekend zakończyły się roboty drogowe na ul. Witomińskiej i ul. Dworcowej.

W miniony weekend Zarząd Dróg i Zieleni prowadził prace na ul. Dworcowej. Wymiana nawierzchni była realizowana na fragmencie od placu Konstytucji w kier. ul. Podjazd, do wysokości przejścia dla pieszych przy SKM Gdynia Główna. Roboty drogowe zakładały frezowanie „starej” nawierzchni i ułożenie nowych warstw: wiążącej i ścieralnej. Prace rozpoczęły się w piątek wieczorem (19.04) i trwały do soboty, ruch wznowiony został w niedzielę.

Przypomnijmy, że był to drugi etap prac na ul. Dworcowej, który zakładał wymianę nawierzchni od strony ul. Starowiejskiej. Tydzień wcześniej nawierzchnia została wymieniona na fragmencie ul. Dworcowej od strony dworca. Prace podzielono na 2 etapy, a roboty realizowane były w weekendy, aby zminimalizować utrudnienia. W sumie, nawierzchnia na ul. Dworcowej, została wymieniona na powierzchni około 1300 m2.

widok na nową nawierzchnię, wyremontowana nawierzchnia, ruch uliczny
Nowa nawierzchnia na ul. Dworcowej // fot. M. Mielewski

W weekend, wymiana nawierzchni prowadzona była również na ul. Witomińskiej. Prace w ramach kolejnego etapu rozpoczęły się w czwartek (18.04)  i trwały do soboty. Roboty wydłużyły się w związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Wymiana nawierzchni objęła fragment od wyjazdu z parkingu przy cmentarzu do wyniesionego przejścia przy szkole (w rejonie ul. Kujawskiej). Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej, etapami wymieniona została również nawierzchnia ul. Witomińskiej na fragmencie przy cmentarzu. W ramach wszystkich etapów prac, nawierzchnia na ul. Witomińskiej została wymieniona na powierzchni około 4200 m2.

na pierwszym planie wyniesione przejście, w tle nowa nawierzchnia
nowa nawierzchnia na ul. Witomińskiej // fot. M. Mielewski

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: