Nowa organizacja ruchu na ul. Kołłątaja

Na ulicy Kołłątaja trwają intensywne prace remontowe. 150-metrowy odcinek ulicy będzie miał nową, równą nawierzchnię, co bezsprzecznie poprawi komfort oraz bezpieczeństwo ruchu w tym rejonie. Po remoncie zmieni się nie tylko wizualna strona tej przestrzeni. Tydzień po jego zakończeniu zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu.

Gęsta zabudowa i nasilony ruch kołowy nie ułatwia mieszkańcom Grabówka ani jazdy, ani parkowania na ulicy Kołłątaja. Ponadto bliskość Śródmieścia powoduje, że kierowcy dojeżdżający do centrum czy pobliskiego Powiatowego Urzędu Pracy nierzadko szukają miejsc parkingowych właśnie na tej ulicy. Tym samym mieszkańcy okolicznych domów, kamienic i  bloków  mają problem nie tylko z dojazdem, ale też swobodnym parkowaniem.

– Na ulicy Kołłątaja poprawimy nie tylko stan nawierzchni. We współpracy z Radą Dzielnicy Grabówek wprowadzamy na wyremontowanym odcinku ruch jednokierunkowy.To sprawdzone rozwiązanie, które nie tylko uspokoi ruch kołowy, ale podniesie też poziom bezpieczeństwa pieszych. Poza tym nowe, wytyczone miejsca postojowe uporządkują kwestie związane z parkowaniem. Zyskają zatem piesi, mieszkańcy oraz kierowcy- wskazuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Do 15 kwietnia na odcinku ul. Kołłątaj trwa remont nawierzchni // fot. ZDiZ

Projekt organizacji ruchu jest już zatwierdzony. Zgodnie z nim na ul. Kołłątaja:

– zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od Centrum w stronę Chyloni  na odcinku od ul. Biskupa Stanisława Okoniewskiego do ul. ks. Władysława Surmana.
– zostaną wyznaczone miejsca postojowe do parkowania równoległego. Od skrzyżowania z ul. Okoniewskiego po lewej stronie ulicy powstanie 12 miejsc postojowych, a za przystankiem autobusowym, po prawej stronie, będzie wyznaczonych 14 miejsc postojowych.
– będą zamontowane nowe znaki pionowe informujące o kierunku ruchu oraz miejscach parkingowych.

Powyższa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od 22 kwietnia br.

Przystanek autobusowy o nazwie „Kołłątaja 02” pozostanie w tej samej lokalizacji. Nie będą też wprowadzone zmiany w częstotliwości kursowania autobusu linii nr 102.

– Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Kołłątaja na odcinku od ul. Okoniewskiego do ul. Surmana przyniesie korzyści nie tylko właścicielom okolicznych domów, ale też osobom zamieszkujących ten rejon Grabówka. Mniejsze natężenie ruchu, to także bezpieczniejsza droga do sklepu, szkoły, przedszkola czy przystanku autobusowego – wylicza Anna Myszka, radna Gdyni.– wylicza Anna Myszka, radna Gdyni.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ruch jednokierunkowy został wprowadzony na ulicy Bieniowskiego, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie ulicy Kołłątaja.

Remont nawierzchni ul. Kołłątaja oraz wprowadzenie elementów nowej organizacji ruchu nadzorowany jest przez gdyński Zarząd Dróg i Zieleni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu