Nowa zielona przestrzeń w Wielkim Kacku

Przy ul. Stolemów powstanie nowa zielona przestrzeń // UM Gdyni

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni podpisał umowę na budowę międzypokoleniowego parku rekreacji przy ul. Stolemów. Zakres prac obejmuje nowe ścieżki, oświetlenie czy elementy małej architektury.

Zadrzewiony teren obok ulicy Stolemów w sąsiedztwie placu zabaw i siłowni na powietrzu niebawem zmieni się nie do poznania. Prace będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Obecnie, teren przy ul. Stolemów jest zaniedbany i niewykorzystany. Po wykonaniu zaplanowanych prac będzie to miejsce, w którym zrelaksuje się każdy, niezależnie od wieku. Będzie to kolejna zielona przestrzeń, gdzie będzie można załapać chwilę oddechu w otoczeniu natury – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Umowa obejmuje budowę nowych ciągów pieszych, oświetlenia czy ogrodzenia. Wykonawca dostarczy i zamontuje również takie elementy małej architektury jak:

  • ławki parkowe,
  • stół piknikowy,
  • stół do gry w tenisa,
  • stół do gry w szachy,
  • kosze na śmieci,
  • tablice i totemy informacyjne,
  • elementy naturalistyczne takie jak konary drzew czy głazy.

Autorem zwycięskiego projektu jest pan Kajetan Lewandowski wraz z córką Zuzanną.

– W ramach prac zagospodarowane zostaną nieużytki  sąsiadujące z istniejącym placem zabaw i siłownią plenerową. Celem jest stworzenie przyjaznej przestrzeni do spotykania się z sąsiadami i bliskimi, do złapania chwili oddechu i cieszenia się naturą w bliskiej odległości od domu. Z niecierpliwością czekamy na realizację  – podkreśla autor projektu.

Budową parku zajmie się wybrana w przetargu firma Green Poland Krzysztof Polakowski. Koszt wszystkich prac to 496 192,09 zł. Prace zakończą się w sierpniu 2024 r.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: