Nowe alejki i nawierzchnia placu na cmentarzu w Redłowie

Zakończyły się prace na Cmentarzu Wojennym w Redłowie

Zakończyły się prace na Cmentarzu Wojennym w Redłowie, na zlecenie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni powstały tam nowe alejki oraz nawierzchnia dwóch placów.

– Renowacja polskiej części cmentarza wojennego przy ul. Legionów w Gdyni Redłowie rozpoczęła się w listopadzie, prace zakończyły się zgodnie z planem w grudniu. Zadanie polegało na wymianie nawierzchni ścieżki prowadzącej od strony ul. Lucjana Cylkowskiego, ścieżek i stopni schodów okalających polską część cmentarza, placu głównego przy krzyżu oraz wymianie nawierzchni placu głównego otoczonego tablicami upamiętniającymi ofiary wojny i pomnikiem. Nowa nawierzchnia pojawiła się również na placu poniżej – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Nawierzchnia placów została wykonana z kostki betonowej, alejki na polskiej części cmentarza zostały wykonane z kolei z kruszywa naturalnego.

Alejki wykonane z kruszywa naturalnego
Alejki wykonane z kruszywa naturalnego // fot. M. Mielewski

– Dzięki wykonanym pracom to ważne miejsce pamięci zyskało zupełnie nowy wygląd. Koszt inwestycji to około 500 tys. złotych. Środki na ten cel, Miasto Gdynia otrzymała od Wojewody Pomorskiego – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Na terenie redłowskiego cmentarza znajdują się m.in. groby wojenne żołnierzy walczących o wyzwolenie Gdyni podczas II wojny światowej, spoczywają tu również zwłoki pułkownika Stanisława Dąbka, dowódcy obrony Wybrzeża.

 

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: