Nowe atrakcje w parku przy ul. Spokojnej

Lesny amfiteatr w parku przy ul. Spokojnej // fot.ZDiZ

Kolejna zielona, dzielnicowa przestrzeń miasta jest już dostępna dla mieszkańców. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego udało się zagospodarować nowe fragmenty terenu rodzinnego parku w Małym Kacku. Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni odebrał drugi etap inwestycji, więc duzi i mali gdynianie, a nawet czworonożni pupile mają do dyspozycji nowocześnie zaprojektowane miejsca aktywności i rekreacji.

Przypomnijmy, że w 2020 roku zrealizowano pierwszy etap tego zadania. Na zapomnianej przestrzeni opuszczonych ogródków działkowych przy ul. Spokojnej powstały wygodne ścieżki, pętla dla rolkarzy, strefa piknikowa ze stolikami i ławkami. Mieszkańcom spodobała się ta lokalna inicjatywa i ponownie zagłosowali na projekt doposażenia i stworzenia w tej lokalizacji nowych, aktywizujących stref.

– Okres wakacyjny zbliża się ku końcowi, ale gdynianie nadal chcą aktywnie korzystać z miejskiej przestrzeni. Idealnym miejscem jest park rodzinny przy ulicy Spokojnej w Małym Kacku, gdzie funkcjonuje fantastycznie zaprojektowana strefa sportu, rekreacji, a nawet pikniku. Swoje miejsce znajdą tu amatorzy spacerów z psem, a mini „opera leśna” będzie doskonałym miejscem sąsiedzkiej integracji. Jestem przekonany, że mieszkańcy doskonale wykorzystają nowe, parkowe atrakcje do pielęgnowania swoich pasji – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Nowe strefy atrakcji w parku przy ul. Spokojnej // fot.ZDiZ

W ramach II etapu teren parku zyskał:

– ogrodzony wybieg dla psów z ławkami

– scenę leśną z trawiastym amfiteatrem, ławkami i dojazdem dla osób z niepełnosprawnościami

– strefę seniora ze stolikiem do gry w szachy, podwyższonymi ławkami, leżakami i urządzeniami do ćwiczeń

– słupy do zawieszania hamaków

– stół do tenisa stołowego, pojedynczy kosz do streetballa, stół „piłkarzyki”, drabinki do ćwiczeń.

W ramach zadania zadbano również o wyrównanie ścieżek gruntowych i uporządkowanie zieleni.

– Rozbudowa przestrzeni parkowej z pewnością usatysfakcjonuje mieszkańców Małego Kacka. Podział terenu na specjalnie zaprojektowane strefy pogodzi zarówno amatorów sportu, jak i fanów leniuchowania w hamaku. Osoby w podeszłym wieku na pewno docenią specjalnie wyprofilowane ławki z podłokietnikami. Utwardzone ścieżki będą z kolei idealne dla rodzin z wózkami dziecięcymi, które będą dotrą do wszystkich parkowych zakątków – podkreśla Sebastian Jędrzejewski, radny miasta Gdyni i zarazem mieszkaniec Małego Kacka.

Wnioskodawcy projektu nie spoczywają na laurach. Z powodzeniem uzyskali kolejne głosy mieszkańców, którzy chcą dalszego rozwoju tej dzielnicowej przestrzeni. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni ogłosił już kolejny przetarg na wykonanie projektu III etapu parku.

– W bieżącym roku, kolejne rozbudowy Parku Rodzinnego przy ul. Spokojnej, uzyskały najwięcej głosów w Budżecie Obywatelskim 2021 w Małym Kacku. Na terenie parku powstanie tężnia solankowa, trawnik (boisko) do gier i zabaw oraz dodatkowe ścieżki i ławki. W parku powstaną „rabaty” obsadzone krzewami i roślinami ozdobnymi – podkreślają autorzy koncepcji parku, Aleksandra i Wiesław Karpisiak.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: