Nowe miejsce zabaw przy ul. Strzelców

Na tej właśnie działce przy ul. Strzelców powstanie plac zabaw // mat. pras ZDiZ

Mały Kack zyska nowy plac zabaw. Inwestycja z pewnością ucieszy najmłodszych mieszkańców tej dzielnicy. Plac powstanie na działce gminnej, w sąsiedztwie istniejącej siłowni „pod chmurką”. Zarząd Dróg i Zieleni właśnie ogłosił postępowanie na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla tego zadania.

Powierzchnia terenu, na którym zostanie wybudowany plac zabaw, liczy prawie 460 m2. Nie rosną na nim drzewa i krzewy, co daje duże pole manewru dla projektanta. Może on dowolnie rozplanować układ urządzeń zabawowych, które będą dedykowane młodszym dzieciom i młodzieży szkolnej.

– Plac zabaw w tym rejonie z pewnością stanie się ważnym punktem spotkań i integracji dla starszych i młodszych mieszkańców okolicznych osiedli. Wraz z sąsiadującą siłownią zewnętrzną będzie tworzył atrakcyjną i bezpiecznie zaprojektowaną przestrzeń sportowo -rekreacyjną. W to zadanie zaangażowała się również Rada Dzielnicy Mały Kack, która zapewniła środki finansowe na przygotowanie dokumentacji projektowej. To świetny przykład współdziałania na linii miasto – rady dzielnic – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

– To bardzo dobra wiadomość, że Rada Dzielnicy podjęła decyzję o przekazywaniu środków z budżetu, na budowę placu zabaw w tej części dzielnicy. Przy ulicy Strzelców co roku pojawiają się nowe inwestycje i wzrasta liczba mieszkańców. Dlatego to niezwykle ważne, aby i tam powstawały miejsca sportu i rekreacji – mówi Sebastian Jędrzejewski,  radny miasta Gdyni.

Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni tradycyjnie będzie koordynował proces przygotowania i opiniowania projektu zagospodarowania terenu, zgodnie z oczekiwaniami pomysłodawców zadania.. ZDiZ zadba również o to, by nowe miejsce zabaw spełniało Standardy Dostępności dla miasta Gdyni – W związku z tym nowy plac zabaw zamierzamy wyposażyć m.in. w: popularne przez dzieci trampoliny i huśtawki oraz urządzenia do wspinaczki. Dobór wyposażenia obiektu ma sprzyjać nie tylko dobrej zabawie, ale też rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową maluchów i sprawność fizyczną starszych dzieci – wyjaśnia Urszula Kubicka-Formela, nadzorująca to zadanie z ramienia ZDiZ.

Pod urządzeniami zabawowymi mają pojawić się nawierzchnie żwirowe, syntetyczne, a w rejonie wejścia i w obrębie ławek – nawierzchnie z kostki betonowej oraz trawnik. Projektant ma również zadbać o elementy małej architektury w postaci ławek z podłokietnikami, ławki młodzieżowej, stojaków rowerowych oraz koszy na odpady. Zgodnie ze gdyńskimi standardami plac będzie dawał możliwość dojazdu oraz dostępu do urządzeń osobom z niepełnosprawnościami.

Do 20 maja 2020 roku do godz. 10:45 trwa przyjmowanie ofert.

Wyłoniony projektant będzie miał 90 dni na przygotowanie dokumentacji projektowej.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu