Nowe przejście dla pieszych na ul. Jana z Kolna

przejście dla pieszych

Powstało nowe, komfortowe przejście dla pieszych na ul. Jana z Kolna, przy Miejskich Halach Targowych w Śródmieściu Gdyni. Od dziś piesi będą mogli bezpiecznie przejść na druga stronę ulicy, korzystając z „zebry” z sygnalizacją świetlną. Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu KLIMATyczne Centrum.

Celem inwestycji,  które realizujemy w ramach KLIMATycznego Centrum jest przede wszystkim poprawa komfortu pieszych i stworzenie przyjaznych przestrzeni miejskich dla naszych mieszkańców. – mówi Marek Łucyk wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Jestem przekonany, że dzięki przejściu i nowej sygnalizacji świetlnej, piesi na ul. Jana z Kolna będą mogli bezpiecznie poruszać się w obrębie przystanków komunikacji zbiorowej i popularnej destynacji zakupowej – podkreśla wiceprezydent.

O zwiększenie bezpieczeństwa w tym ruchliwym miejscu zabiegała Rada Dzielnicy Śródmieście.

Nowa „zebra” powstała w newralgicznym i obciążonym ruchem kołowym rejonie ulicy Jana z Kolna. To częsty szlak osób robiących zakupy w Miejskich Halach Targowych, mieszkańców wracających z pracy czy szkoły do północnych dzielnic Gdyni. W tym miejscu brakowało bezpiecznego przejścia na druga stronę ulicy, niezmiernie cieszę się, że mamy finał tej pieszej inwestycji, o którą osobiście zabiegałam – mówi Elżbieta Raczyńska, radna miasta Gdyni.

Dodatkowymi elementami podnoszącym widoczność i bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu jest sygnalizacja świetlna oraz energooszczędne oświetlenie. Uruchomienie sygnalizacji świetlnej na nowo powstałym przejściu dla pieszych odbyło się dziś rano.

KLIMATyczne Centrum to szereg inwestycji, które zmienią przestrzeń miejską w bardziej przyjazną dla mieszkańców. Bezpieczne przejścia dla pieszych, trasy rowerowe, miejsca relaksu w otoczeniu zieleni. Plan KLIMATycznego Centrum obejmuje lata 2020-21, a przewidziany budżet wynosi 18 milionów złotych.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: