Nowe przestrzenie rekreacyjne w Gdyni

plac zabaw przy ul. Gorczycowej

Modernizacja placu zabaw przy ul. Gorczycowej, kolejny etap rozbudowy parku przy ul. Spokojnej czy doposażenie placów zabaw. W ostatnim czasie na terenie Gdyni pojawiły się nowe przestrzenie rekreacyjne, w kilku lokalizacjach wymienione zostały urządzenia zabawowe.

Zakończyły się już między innymi prace związane z przebudową placu zabaw przy ul. Gorczycowej. Modernizacja objęła również pobliską siłownię zewnętrzną.

– Miejsce rekreacji na malowniczym skwerze ks. Piotra Mazura zyskało wiele ciekawych urządzeń takich jak: ławka z ruchomymi platformami do ćwiczeń, lupa, megafon, różne tablice tematyczne, fabryka piasku czy karuzela pionowa. Realizacja uwzględnia potrzeby starszych i młodszych dzieci oraz osób aktywnie korzystających z urządzeń siłowych, bo zmiany zaszły również na pobliskiej siłowni pod chmurką – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego, autorką projektu jest pani Gabriela Czaplewska. Rada Dzielnicy Dąbrowa dofinansowała prace w ramach zadań inwestycyjno-remontowych. Dzięki współpracy na linii jednostka miejska, rada dzielnicy i wnioskodawczyni, na mapie Gdyni pojawiło się kolejne, wielopokoleniowe miejsce zabaw. Nowa przestrzeń przy ul. Gorczycowej spełnia gdyńskie standardy dostępności i bezpieczeństwa.

– Inwestycja na ul. Gorczycowej zakładała zdemontowanie istniejących urządzeń zabawowych i zamontowanie nowych. Na sąsiadującej z placem, pobliskiej siłowni plenerowej ustawione zostało nowe urządzenie do ćwiczeń oraz wymieniona została nawierzchnia – wylicza Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Plac zabaw przy ul. Gorczycowej po modernizacji
Plac zabaw przy ul. Gorczycowej po modernizacji // fot. M. Mielewski

Zakończyły się również roboty w ramach kolejnego etapu prac w parku rodzinnym przy ulicy Spokojnej w Małym Kacku. W ramach III etapu prac w parku zamontowane zostały nowe elementy placu zabaw.

– Najmłodszych z pewnością najbardziej cieszy linarium i tyrolka, które pojawiły się w przestrzeni parkowej. Prace wykonano w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pierwszy etap tego zadania zrealizowano w 2020 roku – mówi Sebastian Jędrzejewski, radny miasta Gdyni i zarazem mieszkaniec Małego Kacka.

Linarium i tyrolka w parku rodzinnym przy ul. Spokojnej
Linarium i tyrolka w parku rodzinnym przy ul. Spokojnej // fot.mM. Mielewski

W ostatnim czasie Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni wymienił w kilku lokalizacjach stare sprzęty zabawowe na nowe. Na terenie rekreacyjnym przy ul. Zielonej pojawiło się nowe urządzenie zabawowe dla najmłodszych, podobne zostało zamontowane na placu zabaw przy ul. Radosnej, tam nowością jest też linarium oraz huśtawka. Nowe atrakcje zamontowano również na placu zabaw przy ul. Wrocławskiej, najmłodsi mogą korzystać już z nowych huśtawek, stolika czy piaskownicy. Przy ul. Narcyzowej zainstalowana została z kolei nowa podwójna huśtawka.

Nowe sprzęty na placu zabaw przy ul. Radosnej
Nowe sprzęty na placu zabaw przy ul. Radosnej // fot. M. Mielewski
Nowa huśtawka na placu zabaw przy ul. Narcyzowej
Nowa huśtawka na placu zabaw przy ul. Narcyzowej // fot. M. Mielewski

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: