Nowości na przyszkolnym placu zabaw

lokalizacja placu zabaw i wybrane urządzenia // fot.ZDiZ, googlemaps

Dobre wiadomości dla uczniów podstawówki nr 16 na Pustkach Cisowskich – Demptowie. Ich przyszkolny plac zabaw zyska nowe urządzenia zabawowe i nową nawierzchnię. Zarząd Dróg i Zieleni analizuje oferty wykonawców, którzy chcą wykonać to zadanie jeszcze w tym roku kalendarzowym. Doposażenie placu będzie sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Plac zabaw zlokalizowany jest przy ul. Chabrowej 43. Znajduje się na ogrodzonym terenie, prowadzą do niego schody oraz podjazd o nawierzchni utwardzanej. Obecnie na placu dostępne są m.in. linearium, huśtawki, zestaw zabawowy oraz mała architektura miejska w postaci ławek i koszy na odpady. Zgodnie z pomysłem wnioskodawczyni, pani Emilii Rogały, plac zyska dwa nowoczesne urządzenia zabawowe oraz nawierzchnię żwirową, która zastąpi nawierzchnię ze zrębków drewnianych.

– Mamy dwie korzystne oferty, które mieszczą się w budżecie tego zadania. Kończymy weryfikację ofert i już wkrótce będziemy gotowi wyłonić wykonawcę i podpisach z nim umowę. Zależy nam na maksymalnie szybkiej realizacji, aby starsi i młodsi uczniowie mogli w pełni wykorzystywać przyszkolny plac zabaw. Zakładamy, że doposażenie placu i wykonanie nowej nawierzchni będzie zrealizowane w 80 dni kalendarzowych – podsumowuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W postępowaniu przetargowym wzięły udział dwie firmy. FB-Jelcz Sp. z o.o. z Chwaszczyna zaproponowała wykonanie zadania za kwotę 44 476,48 złotych brutto. Z kolei bydgoska firma Educarium chce zrealizować je za 34 317,00 złotych brutto.

Zgodnie z wymaganiami plac ma zostać doposażony w bujak 6-cio osobowy, sprężynowiec. Oba urządzenia mają być wykonane z materiałów odpornych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. W ramach prac z przestrzeni placu zniknie stary i wysłużony bujak. Nawierzchnia żwirowa ma być ułożona pod  istniejącymi urządzeniami tj. linearium, szczudła oraz huśtawka ważka.

– Gdyńskie placówki edukacyjne są przygotowane na bezpieczne przyjęcie uczniów do nauki stacjonarnej. Nie zapominamy jednak o przyszkolnych przestrzeniach, z których uczniowie, mogą aktywnie korzystać podczas przerw czy po zakończonych lekcjach. Stawiamy na nowoczesne i bezpieczne doposażania przyszkolnych placów zabaw. Jestem przekonany, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 będą z radością korzystać z nowych zabawowych atrakcji – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: