Nowy buspas usprawni ruch na Cisowej

Nowy buspas na ul. Morskiej. Fot. Marcin Mielewski

Na Cisowej na ulicy Morskiej powstaje nowy buspas. Usprawni on ruch w tej najdalej wysuniętej na północny zachód dzielnicy Gdyni. Autobusy już korzystają z pierwszego odcinka – od ulicy Zbożowej do Owsianej.

Budowa buspasa na ulicy Morskiej w Cisowej to ważna inwestycja, która odciąży ruch przed wjazdem na obwodnicę Trójmiasta i usprawni znacząco ruch komunikacji publicznej. Tworzące się tu korki nasilają się zwłaszcza latem.

Po analizie sytuacji przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni i Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Gdyni w 2021 roku oraz konsultacjach z Radą Dzielnicy Cisowa, ZDiZ przystąpił do realizacji zadania. Budowa została podzielona na dwa odcinki:

  • między ulicami Owsianą i Zbożową
  • między ulicami Zbożową i Kcyńską

– Pierwszy odcinek od ulicy Owsianej do ulicy Zbożowej został zrealizowany pod koniec 2022 roku i nowy buspas na ulicy Morskiej już służy mieszkańcom, odciążając tę ruchliwą ulicę. Drugi etap – między ulicą Zbożową a ulicą Kcyńską powinien być zrealizowany przez ZDiZ w tym roku. Budowa kolejnego już w mieście buspasa to rozwiązanie, które znacząco ułatwi życie mieszkańcom i mam nadzieję, że przekona wielu do korzystania ze sprawnie poruszającej się komunikacji miejskiej – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Jak informuje Magdalena Wojtkiewicz z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni przy budowie buspasa na ulicy Morskiej zrealizowano do tej pory następujące prace:

  • poszerzono jezdnię
  • wykonano nową nawierzchnię na odcinku około 200 metrów
  • wykonano korektę krawężnika na długości około 100 metrów
  • zbudowano nowy zieleniec

Koszt wykonanych prac to około 230 tys. zł

Drugi etap budowy jest już w toku. Na razie zostały zrealizowane prace drogowe.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: