Nowy dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni

Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni ma nowego dyrektora. Został nim Michał Felon, który zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Folejewskiego.

Zarządzanie drogami publicznymi i wewnętrznymi, miejskimi terenami zieleni, drzewostanem i kanalizacją deszczową, oczyszczanie miasta oraz oświetlenie miejskich ulic i placów, a zatem szeroko rozumiane zarządzanie infrastrukturą miejską – to główne zadania Zarządu Dróg i Zieleni. Ich realizacja z wykorzystaniem nowych technologii to wyzwania, które czekają Gdynię. Postara się im sprostać Michał Felon, który z gdyńskim magistratem jest związany od marca tego roku.

– Kwalifikacje pana Michała w pełni odpowiadają stanowisku, które będzie piastował. Jestem przekonany, że wykorzysta on swoje bogate, ponaddwudziestoletnie doświadczenie zawodowe podczas realizacji zadań związanych z pełnieniem funkcji dyrektora tak ważnej komórki, jaką jest ZDiZ. Podczas pracy w Urzędzie Miasta niejednokrotnie udowodnił, że jest najlepszym kandydatem i sprawdzi się w nowej roli – przekonuje prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Michał Felon ostatnio pełnił funkcję głównego specjalisty ds. inwestycji. Nowa rola w ZDiZ to zatem naturalny krok w karierze zawodowej i kontynuacja powierzanych dotychczas zadań. Stanowisko obejmie dzięki nadaniu prezydenta miasta.

– Gdynia od lat stawia na nowoczesność, rozwój i innowacyjność, dlatego otacza się ludźmi, którzy znakomicie odnajdują się w realizacji tych założeń – przyznaje wiceprezydent Marek Łucyk, odpowiedzialny za tę jednostkę. I dodaje: – Przed Zarządem Dróg i Zieleni wiele wyzwań i nowych projektów, których wdrożenie powierzamy najlepszej z możliwych osób – dodaje.

Michał Felon nominację na stanowisko dyrektora ZDiZ otrzymał z rąk prezydenta Wojciecha Szczurka // fot. M. Kozłowski

Doświadczenie nowego dyrektora ZDiZ, jak choćby z zakresu geoinformatyki, zostanie wykorzystane między innymi do wdrażania innowacyjnych rozwiązań w mieście.

– Naszym głównym celem będzie rozwój i usprawnienie systemów zarządzania infrastrukturą miejską. Wiemy, w jakim kierunku chcemy podążać i w których aspektach nasze miasto wymaga usprawnień. To chociażby funkcjonowanie Tristara. Jestem przekonany, że już niebawem te zmiany będą widoczne gołym okiem – zdradza świeżo upieczony dyrektor ZDiZ Michał Felon.

***

Michał Felon – od najmłodszych lat związany z Gdynią. Jest absolwentem Wydziału Geografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechnki Gdańskiej. Ukończył również podyplomowe studia geodezji numerycznej na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

Na ścieżkę zawodową wkroczył na początku XXI wieku. W 2005 roku rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni, gdzie pełnił funkcję specjalisty ds. GIS, czyli systemów informacji geograficznej. Geoinformatyką zajmował się również w Okręgowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Gdyni. W międzyczasie został architektem biznesowych systemów informatycznych ds. zarządzania majątkiem sieciowym w firmie Sygnity.

Od marca 2021 roku pracował w Urzędzie Miasta Gdyni, gdzie był głównym specjalistą ds. inwestycji. Zajmował się koordynowaniem nadzorów inwestorskich.

W wolnym czasie oddaje się wielkiej pasji, jaką jest sport. Biegacz i kolarz górski.

 

za gdynia.pl

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: