Nowy plac zabaw z widokiem na morze

Plac zabaw przy ulicy Dedala na Babich Dołach

Kolejna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego 2018 i nowe miejsce integracji dla najmłodszych mieszkańców Babich Dołów. Mowa o rozbudowanym placu zabaw przy ulicy Dedala 6-8. Został on dedykowany starszym dzieciom, które będą mogły aktywizować się na świeżym powietrzu w wyjątkowej, nadmorskiej przestrzeni.

Plac w dzielnicy Babie Doły to już 19 bezpieczne miejsce zabaw i integracji, które powstało dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Projekt oraz prace inwestycyjne nadzorował gdyński Zarząd Dróg i Zieleni, który na co dzień utrzymuje i dba o infrastrukturę wszystkich, gminnych placów zabaw. Projekt placu zrealizowano w kwocie prawie 167 tysięcy złotych.

 

Nowy plac zabaw stanowi naturalne rozszerzenie strefy sportu i rekreacji przy ulicy Dedala. Jest on połączony z istniejącym tuż obok placem dla maluchów, boiskiem oraz siłownią zewnętrzną. Te sąsiadujące ze sobą obiekty stanowią świetną propozycję integracji i aktywnego spędzania czasu dla starszych i młodszych mieszkańców Babich Dołów. Cieszę się, że dzięki takim właśnie projektom z Budżetu Obywatelskiego poszerzamy naszą ofertę bezpiecznego i sportowego rozwoju gdyńskich uczniów i przedszkolaków –  podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Nowa, rozbudowana część placu zajmuję powierzchnię 433 m2 i została wyposażona w nowoczesne urządzenia spełniające aktualne normy bezpieczeństwa. Zgodnie z sugestią wnioskodawcy projektu, pana Daniela Kowalskiego, urządzenia tworzą tor przeszkód, którego pokonanie stanowi dodatkowy scenariusz na fantastyczną zabawę  i konkurencję sprawnościową. Dzieci mają do dyspozycji:

– ponad 2,5 metrową drewnianą równoważnię,

– siatkę wspinaczkową,

– lianę tarzana ze słupkami,

– prawie 3-metrową kładkę,

– równoważnię do skakania,

– 5 słupków sprawnościowych o różnych wysokościach,

– zestaw 4 trampolin ziemnych, które będą znakomitym sprawdzianem skoczności zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Plac zabaw dedykowany jest starszym dzieciom oraz młodzieży szkolnej. Zamontowaliśmy na nim ciekawe urządzenia, które nie występują na innych, miejskich placach zabaw. Sprzęt zabawowy usytuowaliśmy na różnego rodzaju nawierzchniach (syntetycznej, żwirowej i trawiastej) z zachowaniem wymaganych stref bezpieczeństwa– wyjaśnia Olga Krawczyńska, która nadzorowała wykonanie tej inwestycji z ramienia gdyńskiego ZDiZ.

Na terenie placu nie zabrakło ławki młodzieżowej, ławki z podłokietnikami oraz oparciem, stojaka rowerowego oraz kosza na  śmieci.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu