Odbudowa przepustu Janka Wiśniewskiego na końcowym etapie

Odbudowa przepustu Janka Wiśniewskiego

Kończą się prace związane z odbudową przepustu Janka Wiśniewskiego. Obecnie trwa układanie nawierzchni jezdni.

– Prace są na finiszu. Wykonawca odbudował już przepust na odcinku prawie 10 metrów i umocnił skarpy. Odtworzone zostały również ściany wlotowe i mur oporowy. Obecnie trwają roboty wykończeniowe. W ramach inwestycji odbudowana została również zatoka postojowa, aktualnie układana jest nawierzchnia jezdni ul. Janka Wiśniewskiego – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni wspólnie z Zarządem Morskiego Portu Gdynia podpisał umowę na odbudowę przepustu na rzece Chylonce pod jezdnią ulicy Janka Wiśniewskiego w grudniu minionego roku. Inwestycja zakłada odbudowę przepustu i jezdni wraz z infrastrukturą drogową.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia współfinansuje realizację tej wieloetapowej inwestycji, która jest tak ważna dla mieszkańców północnych dzielnic Gdyni. Realizacja na pewno usprawni ruch drogowy w tej części miasta. Prace są również kluczowe dla ruchu tranzytowego z gdyńskim portem – mówi mówi Jacek Sadaj, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2019 roku przepust oraz korpus drogi w obrębie nasypu wlotowego uległy uszkodzeniu.

Przyczyną były obfite opady deszczu, przez które wezbrały wody rzeki Chylonki. Rejon przepustu został wtedy zamknięty. Ze względu na skalę uszkodzeń, aby rozpocząć tam prace naprawcze, niezbędne było uzyskanie wielu ekspertyz w zakresie branży drogowej, mostowej i elektroenergetycznej – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Inwestycja zostanie zakończona w maju.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: