Odcinek ul. Małkowskiego będzie remontowany

Ulica Małkowskiego przed remontem // fot. ZDiZ

W poniedziałek 14 czerwca br. drogowcy rozpoczną prace na ul. Małkowskiego. Roboty będą prowadzone na odcinku pomiędzy progami zwalniającymi (od budynku nr 201 do budynku nr 293). Na czas remontu zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do piątku 18 czerwca br.

– Mamy optymalne warunki pogodowe do przeprowadzania tego typu remontów jezdni. Na ok. 165- metrowym odcinku ul. Małkowskiego zdemontujemy zużyte płyty YOMB i zastąpimy nawierzchnią asfaltową. Z uwagi na budowę trasy S6 wielu kierowców wykorzystuje tę ulicę jako wariant dojazdu do domu lub pracy. Chcemy zatem poprawić standard nawierzchni właśnie w tej lokalizacji – wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Remont będzie polegał na wzmocnieniu podbudowy i ułożeniu dwóch warstw asfaltowych: wiążącej oraz ścieralnej. Nowa nawierzchnia asfaltowa zostanie wykonana na całej, 5-metrowej szerokości jezdni.

– Wskazany rejon jest poddawany obecnie silnemu natężeniu ruchu, w związku z traktowaniem tej drogi, jako objazdu rejonów objętych utrudnieniami w związku z budową trasy S6. To również miejsce, gdzie w bliskości do drogi jest już istniejąca zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i szeregowa – stąd poprawa jakości drogi wpłynie na codzienny komfort mieszkańców – mówi Jakub Ubych, radny miasta

Przypomnijmy, że w maju tego roku zakończyły się remonty nawierzchni w innych gdyńskich lokalizacjach: na Karwinach, na 100-metrowym odcinku ul. Gryfa Pomorskiego; w Redłowie na fragmentach ulic: Powstania Śląskiego oraz Powstania Wielkopolskiego oraz trzech śródmiejskich ulicach: Jana z Kolna, w rejonie skrzyżowania z ul. Władysława IV; ul. Władysława IV, w rejonie I Urzędu Skarbowego;  ul. Wójta Radtkego- na odcinku ulic 3 Maja – Władysława IV.

Prace na ul. Małkowskiego będą nadzorowali inżynierowie z referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynieryjnych w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

Szacowany koszt prac remontowych to 220 000 zł.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: