Odnawiamy oznakowanie poziome

Odnawiamy oznakowanie poziome

Warunki pogodowe pozwoliły na rozpoczęcie odtwarzania oznakowania poziomego po zimie. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni prowadzi te prace w nocy, tak aby nie powodować utrudnień w ruchu.

– W ramach zaplanowanych prac odnowione zostanie oznakowanie poziome na terenie Gdyni. Zgodnie z harmonogramem, akcja obejmie najpierw drogi o większym znaczeniu komunikacyjnym, następnie odmalowywane zostanie oznakowanie na drogach o mniejszym natężeniu ruchu. Pierwszy etap prac potrwa do końca maja, drugi etap zakończy się w czerwcu – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Odtwarzanie oznakowania po zimie odbywa się co roku. Prace nie powinny powodować znaczących utrudnień – zwłaszcza że wykonujemy je poza godzinami szczytu komunikacyjnego, w godzinach nocnych.

– Odmalowywane zostaną między innymi: pasy na przejściach dla pieszych, linie segregacyjne na jezdniach, miejsca postojowe, w tym dla osób z niepełnosprawnościami czy oznakowanie poziome dróg rowerowych. W sumie, oznakowanie poziome zostanie odmalowane na powierzchni około 74 tys. m2 – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Przypomnijmy, że trwają również inne prace porządkowe na terenie Gdyni. Dział Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg w Zarządzie Dróg i Zieleni sprząta ciągi piesze i rowerowe oraz ulice po sezonie zimowym. Dodatkowe potrzeby zamiatania ulic czy ciągów pieszych można zgłaszać bezpośrednio do ZDiZ mailowo, telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy. Szczegóły znajdują się tutaj.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: