Odtwarzamy oznakowanie poziome po zimie

widoczne oznakowanie w postaci słupków na czas malowania oznakowania poziomego, droga z oznakowaniem

Rusza coroczna akcja odtwarzania oznakowania poziomego po zimie na terenie całej Gdyni. Prace będą prowadzone głównie w nocy, tak aby nie powodować utrudnień w ruchu.

W piątek 26 kwietnia na zlecenie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni rozpocznie się odtwarzanie oznakowania poziomego po okresie zimowym na terenie całej Gdyni, wszędzie tam gdzie prace są konieczne z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Odtwarzanie oznakowania realizowane jest co roku. Zgodnie z harmonogramem, akcja obejmie najpierw drogi o większym znaczeniu komunikacyjnym, następnie odmalowywane zostanie oznakowanie na drogach o mniejszym natężeniu ruchu. W ramach pierwszego etapu, który potrwa do końca maja, oznakowanie zostanie odtworzone między innymi na al. Zwycięstwa, na ul. Władysława IV, na ul. Morskiej, ul. Śląskiej czy ul. Wielkopolskiej oraz wszędzie tam, gdzie prowadzone były remonty nawierzchni.

W sumie, oznakowanie poziome zostanie odmalowane na powierzchni około 40 tys. m2, proces odtwarzania oznakowania potrwa kilka miesięcy. Prace są uzależnione od warunków pogodowych.

Roboty nie powinny powodować znaczących utrudnień – zwłaszcza że będą wykonywane poza godzinami szczytu komunikacyjnego, w godzinach nocnych – między godziną 20:00 a 06:00. W trakcie prac można się spodziewać małych, miejscowych zawężeń lub utrudnień.

Jakie oznakowanie odtwarzamy?

Odmalowywane zostaną między innymi: pasy na przejściach dla pieszych, linie segregacyjne na jezdniach, miejsca postojowe, w tym dla osób z niepełnosprawnościami czy oznakowanie poziome dróg rowerowych.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: