Odtwarzamy oznakowanie poziome

odtwarzamy oznakowanie

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni przystępuje do odtwarzania oznakowania poziomego dróg po zimie. Prace będą wykonywane sukcesywnie, zależnie od warunków pogodowych.

– Odnowione zostanie całe oznakowanie poziome na terenie Gdyni. Najpierw prace obejmą drogi o większym znaczeniu komunikacyjnym, później odmalowywane będzie oznakowanie na drogach o mniejszym natężeniu ruchu – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Odtwarzanie oznakowania po zimie odbywa się co roku. Prace nie powinny powodować znaczących utrudnień.

– Roboty będą się odbywać poza godzinami szczytu komunikacyjnego, głównie w porach wieczornych i nocnych. Oznakowanie poziome zostanie odmalowane w sumie na powierzchni około 60 tys. m2 – mówi Michał Felon, dyrektor Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.

Odmalowywane zostaną między innymi: pasy na przejściach dla pieszych, linie segregacyjne na jezdniach, miejsca postojowe, w tym dla osób niepełnosprawnych czy oznakowanie poziome ścieżek rowerowych.

Przypomnijmy, że od miesiąca trwają też inne prace porządkowe na terenie Gdyni. Dział Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg w Zarządzie Dróg i Zieleni sprząta ciągi piesze i rowerowe oraz ulice po sezonie zimowym. Myte są również sygnalizatory świetlne, kamery miejskie, znaki zmiennej treści czy elektroniczne tablice przystankowe.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: