Oferta na oprogramowanie parkingów pozastrefowych

mapka_parkingi pozastrefowe // mat. pras.

Zgodnie z uchwałami Rady Miasta, z czerwca i października br.,  zmienią się reguły korzystania z niestrzeżonych parkingów pozastrefowych. Nowe zasady zaczną obowiązywać od lipca 2021 roku. Już teraz gdyński Zarząd Dróg i Zieleni prowadzi przetargi, które zagwarantują sprawne administrowanie i obsługę wybranych dziewięciu parkingów, znajdującymi się poza drogami publicznymi.

Postępowanie przetargowe dotyczyło oprogramowania, które pozwoli zarządzać procesem windykacji opłat pobieranych na niestrzeżonych parkingach pozastrefowych. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, z bydgoskiej firmy PM3D S.A. Na kwotę 986 460 złotych składa się nie tylko wdrożenie oprogramowania do zarządzania parkingami, ale też prowadzenie wszystkich czynności konserwacyjnych i serwisowych. Firma ma prowadzić te działania przez 3 lata od dnia 1 czerwca 2021 roku.

– Otrzymaliśmy jedną ofertą poniżej założonego przez nas budżetu. Obecnie trwa jej dokładna weryfikacja i analiza. Planujemy uporządkować system parkowania na niestrzeżonych parkingach, należących do Gminy Miasta Gdyni. Chcemy wyposażyć je w parkomaty oraz wdrożyć nowoczesne oprogramowanie, które usprawni wszystkie procesy windykacyjne – wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

Na wskazanych w uchwałach parkingach od lipca 2021 roku mają funkcjonować parkomaty oraz  opłaty. Uchwały wskazują niestrzeżone parkingi w następujących lokalizacjach:

 1. aleja Marsz. Piłsudskiego
 2. ulica 3 Maja
 3. ulica Stefana Batorego
 4. ulica Jerzego Waszyngtona
 5. ulica Juliana Ejsmonda
 6. ulica Partyzantów
 7. ulica Legionów
 8. ulica Witomińska
 9. ulica Orłowska

– Radni miasta przyjęli obie uchwały, które pozwolą uporządkować przestrzeń naszych gminnych parkingów pozastrefowych. Zgodnie z uchwałami wybrane parkingi w dzielnicach Śródmieście, Kamienna Góra, Wzgórze św. Maksymiliana, Redłowo, Działki Leśne oraz Orłowo będę sprawnie zarządzane przez służby gdyńskiej Strefy Płatnego Parkowania – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta.

Parkingi przy al. Marsz. Piłsudskiego oraz ulicach: 3 Maja, Stefana Batorego, Jerzego Waszyngtona, Juliana Ejsmonda będą dostępne dla użytkowników przez całą dobę, każdego dnia tygodnia.

Opłaty postojowe na parkingach przy al. Marsz. Piłsudskiego oraz ulicach: 3 Maja , Stefana Batorego, Jerzego Waszyngtona, Juliana Ejsmonda

 • Pierwsza godzina parkowania 5,50 zł
 • Druga godzina parkowania 6,60 zł
 • Trzecia godzina parkowania 7,90 zł
 • Każda kolejna godzina parkowania 5,50 zł

Opłaty abonamentowe

 • Abonament dobowy 80 zł
 • Abonament tygodniowy 200 zł
 • Abonament 30-dniowy 800 zł

Parkingi przy ulicach Partyzantów, Legionów, Witomińskiej, Orłowskiej będą dostępne dla użytkowników przez całą dobę, od poniedziałku do piątku.

Opłaty postojowe  na parkingach przy ulicach Partyzantów, Legionów, Witomińskiej, Orłowskiej

 • Pierwsza godzina parkowania 3,90 zł
 • Druga godzina parkowania 4,60 zł
 • Trzecia godzina parkowania 5,50 zł
 • Każda kolejna godzina parkowania 3,90 zł

Opłaty abonamentowe

 • Abonament dobowy 45 zł
 • Abonament tygodniowy 150 zł
 • Abonament 30-dniowy 450 zł

Opłata podwyższona, za brak biletu postojowego, będzie wynosiła 150 złotych, gdy zostanie uiszczona do 7 dni od daty otrzymania zawiadomienia) lub 200 zł (za uiszczenie jej po 7 dniach od daty otrzymania zawiadomienia).

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu