Okolice stadionu przy ul. Olimpijskiej

Informujemy, że w poniezdiałek, tj. w dniu 13.05.2019 r. w związku z zaplanowanym meczem Ekstraklasy (mecz rozgrywany pomiędzy Arką Gdynia a Wisłą Kraków
o godz. 18.00) na Stadionie Piłkarskim w Gdyni przy ul. Olimpijskiej przewidywane są następujące zmiany w dotychczasowej, stałej organizacji ruchu drogowego:
• maksymalnie 3h przed rozpoczęciem meczu wyłączona z ruchu kołowego zostanie strefa obejmująca ulice: Olimpijską, fragment Sportowej (od skrzyżowania z K. Górskiego w stronę Olimpijskiej) i Wileńskiej (od zjazdu na parking przy Hali Sportowo – Widowiskowej w kierunku skrzyżowania z Olimpijską) – w strefie tej obowiązywać będzie ruch pieszy;
• około 2h przed rozpoczęciem rozgrywek wyłączona z ruchu zostanie ul. Małokacka (od skrzyżowania z ul. Konwaliową na Witominie w kierunku Redłowa) oraz fragment ul. Stryjskiej (od skrzyżowania z ul. Halicką w stronę Witomina) – nie będzie możliwości przejazdu w relacji: Witomino – Redłowo/Mały Kack i Redłowo/Mały Kack – Witomino. Na czas wprowadzanych zmian (tj. około czterech godzin), kierowców prosimy o jazdę w ww. relacjach przy wykorzystaniu tras alternatywnych, a więc:
-ul. Rolniczą, Kielecką, Drogą Gdyńską/Al. Zwycięstwa
albo:
-ul. Chwarznieńską, Obwodnicą Trójmiasta, ul. Chwaszczyńską i Wielkopolską.
Kibiców zamierzających dotrzeć na mecz własnymi samochodami prosimy o korzystanie z miejsc parkingowych w strefie przeznaczonej do pozostawienia pojazdów na zamkniętej ul. Małokackiej.

Dotarcie samochodem do ww. odcinka drogi będzie możliwe wyłącznie od strony Witomina (jadąc ulicą Rolniczą lub Chwarznieńską lub Wielkokacką aż do skrzyżowania z ulicą Małokacką i dalej, tą ostatnią, w stronę Redłowa). Nie będzie jednak możliwości przejazdu od strony Witomina w bezpośrednie sąsiedztwo Stadionu, tj. na ulicę Olimpijską i Stryjską.

Po zakończonym meczu wyjazd z rejonu tymczasowo zamkniętej ul. Małokackiej możliwy będzie wyłącznie w stronę skrzyżowania ulic: Małokackiej, Rolniczej, Chwarznieńskiej i Wielkokackiej.Ruch pojazdów bez ograniczeń na ulicach: Małokackiej, Stryjskiej, Olimpijskiej, Sportowej i Wileńskiej zostanie przywrócony w ciągu około pół godziny po skończonym meczu. Jednocześnie ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich uczestników imprezy na stadionie prosimy o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz służb informacyjnych organizatora.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu