Orłowo. Modernizacja drogi rowerowej

Kolaż zdjęć: u gówy z lewej prace modernizacyjne drogi rowerowej, górny prawy róg, nowa nawierzchnia trasy i nowy chodnik, poniżej skrzyżowania ulic i grafgment nowej drogi rowerowej // fot. ZDiZ

Koniec 2020 roku przyniósł wiele pozytywnych informacji dla gdyńskich rowerzystów. Zakończono m.in. budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Władysława IV czy nowego ciągu pieszo- rowerowego wzdłuż ul. Huzarskiej. A już od nowego roku można korzystać ze zmodernizowanego fragmentu trasy na wysokości orłowskiego parku Kolibki.

Jak dotąd zimowe temperatury nadal sprzyjają podróżom jednośladami, dlatego każda rowerowa inwestycja może być użytkowana w cyklu całorocznym. Tak jest w przypadku nowo oddanych realizacji w postaci infrastruktury rowerowej, wyremontowanych oraz wybudowanych dróg. Osoby korzystające z rowerów zarówno podczas dojazdów do pracy, jak i weekendowych podróży, mogą w swobodnie korzystać ze wszystkich gdyńskich rowerowych udogodnień.

– W ręce gdyńskich rowerzystów oddajemy kolejną oczekiwaną przebudowę. Właśnie zakończyliśmy remont 150-metrowego odcinka trasy rowerowej biegnącej wzdłuż al. Zwycięstwa od ul. Świętopełka, w kierunku granicy z Sopotem. Teraz odcinek na wysokości parku Kolibki oferuje równą, asfaltową nawierzchnię. Warto podkreślić, że poprawiliśmy nie tylko komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale też wyremontowaliśmy sąsiadujący chodnik. Skorzystają zatem nie tylko rowerzyści, ale i piesi – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Dotychczas fragment tej popularnej trasy odbiegał od przyjętych w Gdyni standardów. Stara nawierzchnia z kostki fazowanej wymagała pilnej interwencji. W ramach modernizacji zastąpiono ją nawierzchnią z masy bitumicznej. To bezsprzecznie poprawiło komfort i bezpieczeństwo jazdy. Podczas robót zadbano też o wyregulowanie studni teletechnicznych. Chodnik wzdłuż 150-metrowej ścieżki oferuje teraz nową nawierzchnię wykonaną z kostki betonowej o wymiarach 20 x 20 cm.

Odcinek drogi rowerowej, w sąsiedztwie parku Kolibki gwarantuje teraz płynną i bezpieczną jazdę. Ale w ramach tego remontu wymieniliśmy nie tylko nawierzchnię drogi. Zniwelowaliśmy do zera wszystkie poprzeczne krawężniki. Zależy nam, aby wszystkie przejazdy przez krzyżujące się ulice były dla rowerzystów niewyczuwalne – zaznacza Jakub Furkal, Pełnomocnik Prezydenta Gdyni ds. Komunikacji Rowerowej.

Wykonanie inwestycji nadzorował Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni. Koszt modernizacji wyniósł 213 tys. zł.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu