Parking „park and ride” na Karwinach

widoczny z góry parking, a na nim zaparkowane pojazdy. Na parkingu widoczne oznakowanie, linie oraz niebieskie miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. W tle jezdnia, ruch uliczny i drzewa.

Osoby korzystające z transportu publicznego przy przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – Gdynia Karwiny mają do dyspozycji bezpłatny parking zlokalizowany przy ul. Korzennej. Zgodnie z zapowiedzią – parking funkcjonuje na zasadach „park and ride”.

Na terenie przy ul. Korzennej wcześniej zlokalizowane były płatne prywatne miejsca postojowe. W ramach budowy węzła Karwiny, zrealizowany został tam bezpłatny parking dla podróżnych korzystających z węzła integracyjnego transportu publicznego, na którym znalazło się 158 miejsc postojowych dla pojazdów mechanicznych, w tym 16 dla osób z niepełnosprawnością i 8 miejsc dla motocykli.

Parking został udostępniony kierowcom na początku roku. W ostatnich dniach na terenie pojawiło się nowe oznakowanie poziome, na którego wymalowanie pozwoliły warunki pogodowe. Zgodnie z zapowiedzią, parking będzie pełnił funkcję „park and ride”, w związku z tym, przy wjeździe zamontowane zostało również oznakowanie pionowe informujące o tym, że parking jest dostępny za darmo jedynie dla posiadaczy biletów elektronicznych lub z kodem QR dla transportu zbiorowego: MZKZG, ZKM Gdynia, SKM Trójmiasto, Polregio.

Celem parkingów typu „park and ride” jest zapewnienie rotacji dostępnych miejsc parkingowych i umożliwienie postoju tym kierowcom, którzy rzeczywiście przesiadają się do komunikacji zbiorowej i tym samym ograniczają liczbę samochodów na ulicach Gdyni. Podobne zadanie spełnia parking przy węźle Chylonia.

grafika dotycząca utworzenia węzła integracyjnego dotycząca dofinansowania

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: