Plac zabaw na Grabówku już otwarty!

Plac zabaw przy ulicy Komandorskiej 18-20

750 metrów kwadratowych liczy nowe miejsce zabaw udostępnione dziś najmłodszym mieszkańcom Grabówka. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu teren między ulicą Morską 107-109 a Komandorską 18-20 przeszedł kompletną metamorfozę. Teraz to atrakcyjna i bezpieczna przestrzeń zabaw i wypoczynku.

Pan Andrzej Gruszko – wnioskodawca projektu z Budżetu Obywatelskiego 2018 – chciał poprawić estetykę tej międzyblokowej przestrzeni i jednocześnie zapewnić najmłodszym sąsiadom nowoczesne miejsce zabaw. Poprzedni plac zabaw był mniejszy oraz wymagał wymiany starych, zużytych urządzeń.  Jego nawierzchnia również nie spełniała obowiązujących norm bezpieczeństwa.

– To kolejne, bezpieczne miejsce zabaw dla małych gdynian, które zaprojektowano zgodnie z naszymi standardami dostępności. Dbamy o to, aby gdyńskie place zabaw były atrakcyjną i przyjazną przestrzenią sprzyjającą integracji i ruchowi na świeżym powietrzu. Mam nadzieję, że maluchy i ich opiekunowie będą z przyjemnością odwiedzać to miejsce – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

plac zabaw Morska-Komandorska

Nowy plac zyskał nie tylko nowoczesne i bezpieczne urządzenia zabawowe, ale też nowe ogrodzenie, zieleń, małą architekturę i różnorodne nawierzchnie. Teraz najmłodsi mają do dyspozycji piaskownicę z domkiem, stolik, bujak oraz potrójną huśtawkę wahadłową.  Huśtawka ma trzy różne siedziska – deseczkę, koszyk oraz „bocianie gniazdo”- dzięki czemu będą z niej mogły jednocześnie korzystać dzieci w różnym wieku. Wszystkie zabawki zostały wykonane z odpornych na warunki atmosferyczne materiałów, mają wymagane atesty i zamontowano je z zachowaniem bezpiecznych stref.

Z kolei opiekunowie mogą korzystać z wygodnej strefy wypoczynku, na której zainstalowano ławki z oparciami i podłokietnikami. Na terenie placu nie zabrakło też stojaka rowerowego i kosza na śmieci. Różnorodne nawierzchnie (syntetyczne i z kostki betonowej) ułatwią korzystanie z tej przestrzeni również osobom z niepełnosprawnościami.

Projektantka placu  zadbała też o specjalne barierki ochronne zamontowane przy furtce wejściowej. Na ogrodzonym terenie zabaw pozostawiono wszystkie drzewa, dodatkowo zasiano trawę, a wzdłuż nowego ogrodzenia zasadzono krzewy. Teraz cała przestrzeń prezentuje się estetycznie i z pewnością zachęci młodszych i starszych mieszkańców pobliskich bloków do korzystania z tej wspólnej, sąsiedzkiej przestrzeni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu