Powstaną nowe rowerowe stacje napraw

Stacjenpraw rowerowych // fot. gdynia.pl

Słoneczna pogoda skłania wiele osób do aktywności na świeżym powietrzu. Są nimi z pewnością gdyńscy rowerzyści, którzy w większości dokonali już sezonowych przeglądów swojego sprzętu. Również służby miejskie przygotowują rowerową infrastrukturę. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni właśnie kończy kompleksowy serwis samoobsługowych stacji napraw rowerów.

Rower to popularny i ekologiczny środek transportu. Gdynianie chętnie wykorzystują go podczas weekendowych wycieczek czy w drodze do pracy. W czasie obowiązujących obostrzeń pandemicznych jednoślady są świetną alternatywą do podróży po mieście. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie miasta do potrzeb rowerzystów.

– Dokładamy wszelkich starań, aby zachęcić jeszcze większą rzeszę naszych mieszkańców do korzystania z rowerów. Dlatego też konsekwentnie doposażamy miejską infrastrukturę. Inwestujemy w kolejne stacje napraw rowerów, z których mieszkańcy mogą bezpłatnie korzystać.  Łącznie na terenie naszego miasta funkcjonuje 16 samoobsługowych stacji napraw. A jeszcze w tym roku uruchomimy 4 kolejne lokalizacje, z czego trzy z nich powstaną dzięki finansowaniu rad dzielnic Leszczynki, Grabówek i Wielki Kack – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Nowe stacje pojawią się:

 • pod Estakadą Kwiatkowskiego przy drodze rowerowej na ul. Morskiej
 • przy ul. Morskiej 93
 • przy ul. Starodworcowej 34 w okolicach Szkoły Podstawowej nr 20
 • przy ul. Janka Wiśniewskiego przy potoku Chylońskim (przy Stena Line)

Samoobsługowe stacje napraw rowerów oferują zestaw narzędzi do drobnych napraw i pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów. Możliwe jest też zawieszenie roweru w specjalnym uchwycie na czas naprawy.

Każda miejska stacja napraw posiada na wyposażeniu:

 • wkrętak­ krzyżowy
 • wkrętak płaski
 • wkrętak TORX
 • klucz nastawny
 • zestaw imbusów w rękojeści
 • łyżki do opon
 • pompkę z adapterem na wszystkie zawory i wskaźnikiem ciśnienia

– Zostały naprawione wszystkie pompy. Wymieniliśmy również zużyte narzędzia oraz uzupełniliśmy skradzione wkrętaki czy imbusy. Niestety, co roku zdarzają się takie incydenty – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej – Dlatego też prosimy o zgłaszanie nam takich ubytków i usterek.     

Taki incydent można zgłosić:

– mailowo na adres: rower@zdiz.gdynia.pl

– telefonicznie tel. 58 761 20 36

– na profilu GdyniMobilnej na Facebooku: @MobilnaGdynia

Z kolei kradzieże oraz dewastacje należy zgłaszać do Straży Miejskiej.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu