Trwa wymiana parkomatów
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona główna Aktualnośći drogowe

W tym tygodniu na gdyńskich ulicach stanęło 36 nowych parkomatów, które zastąpiły wysłużone automaty przyjmujące banknoty. Nowe urządzenia mają możliwość płatności kartami bankowymi (bezstykowymi i z chipem). Dla bezpieczeństwa kupującego nie trzeba wprowadzać kodu PIN.

W pierwszych dniach od włączenia usługi płatności kartą co piąta dokonana opłata odbywała się przy jej użyciu. W tym 1 na 3 transakcje była dokonywana kartą z chipem, a pozostałe przy użyciu kart zbliżeniowych.

Zarząd Dróg i Zieleni systematycznie pracuje nad uruchomieniem funkcji płatności kartą we wszystkich parkomatach. Każdego tygodnia będzie się pojawiało ok. 30 zmodernizowanych urządzeń, dostosowanych do płatności kartą bankową. Operacja wymiany i modernizacji parkomatów zakończy się pod koniec sierpnia. Po tym czasie rozpoczną się prace wdrażające kolejne usługi, którymi będą  m.in.: e-bilet, możliwość wnoszenia opłat dodatkowych bezpośrednio w parkomacie czy wykorzystanie nadrukowanego kodu QR na bilecie dla ponownej, nowej transakcji.

Źródło: gdynia.pl

<- Powrót