Za parkowanie zapłacisz kartą
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona główna Aktualnośći drogowe

Mamy bardzo dobrą wiadomość, dla tych, którzy nie lubią w kieszeni nosić drobniaków.  Zakończył się właśnie pierwszy etap modernizacji Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni i wszystkie parkomaty zostały przystosowane do przyjmowania opłat za postój kartami bankowymi.

Parkomaty mają też nowe, kolorowe wyświetlacze, dzięki którym  komunikaty są czytelniejsze, a obsługa łatwiejsza. Do końca roku Zarząd Dróg i Zieleni zamierza jeszcze przystosować parkomaty do wydawania e-biletów, e-abonamentów i przyjmowania opłat dodatkowych.

Przypomnijmy także, że 6 października wchodzą w życie zmiany w przepisach dotyczących funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni uchwalone przez radnych miasta podczas sesji  z 30 sierpnia  br. (tutaj tekst uchwały). Dotyczą one obniżenia opłat za parkowanie dla użytkowników samochodów współdzielonych i niskoemisyjnych. Zgodnie z nową uchwałą mniej też zapłacą za parkowanie mieszkańcy SPP oraz niepełnosprawni, którzy zdecydują się wykupić abonament na okres co najmniej 6 miesięcy - będzie to 25 zł/miesiąc . Do tej pory niższa cena obowiązywała tylko przy zakupie abonamentu na cały rok. Od 6 października br. pojawi się też  możliwość zakupu abonamentów na okres 15 dni.
Więcej informacji na stronie www.sppgdynia.pl.

<- Powrót