10,5 km nowych chodników do końca roku
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona główna Aktualnośći drogowe

Do końca roku w Gdyni za kwotę niemal 10 milionów złotych wyremontowanych zostanie 10,5 km chodników. Prace modernizacyjne trwają od września i obejmują swoim zasięgiem różne lokalizacje w całym mieście. Niektóre z remontów już się zakończyły, a ostateczny termin odbiorów wszystkich prac to 31 grudnia.

Poruszając się ostatnio w różnych rejonach miasta nie sposób nie dostrzec licznych remontów chodników – czy to na Karwinach, w Śródmieściu, czy na Dąbrowie. Wszystko dlatego, że w sierpniu tego roku z budżetu miasta przekazana została dodatkowa pula pieniędzy w wysokości 7,2 miliona złotych na modernizacje chodników. Łącznie z zaplanowanymi wcześniej przez Zarząd Dróg i Zieleni remontami, na ten cel do końca 2017 roku przeznaczonych zostanie prawie 10 milionów złotych (dokładnie 9 953 432).

Jak mówi Ewa Muszyńska, kierownik Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni: – Zadania związane z modernizacją chodników polegają na wymianie zniszczonej nawierzchni chodnika na nową, bardziej estetyczną. Do tego dochodzi wzmocnieniem konstrukcji nawierzchni oraz wymiana krawężników. Stosowane są również elementy ułatwiające poruszanie się osobom niepełnosprawnym, np. płytki integracyjne.

Najbardziej kosztowny remont właśnie trwa. Chodzi o modernizację chodnika wzdłuż ul. Władysława IV – od al. Marszałka Piłsudskiego aż do ul. Obrońców Wybrzeża. Remont tego 900-metrowego odcinka to koszt 2 978 000 zł. W toku są także modernizacje na Dąbrowie (za ponad 800 tys. zł), na ul. Wolności (od Podlaskiej do Elbląskiej – za kwotę 850 tys. zł), na Łowickiej (od Wielkopolskiej do Piotrkowskiej – za 447 tys. zł) oraz Wójta Radtkego i 3 Maja (za niemal 900 tys. zł).

Do tej pory zakończyły się już modernizacje na Karwinach – na ul. Zapolskiej, Staffa, Korzennej i Nałkowskiej. Razem daje to 581 metrów nowej nawierzchni za ponad 250 tys. zł. Z kolei 16 z 27 zaplanowanych zadań modernizacyjnych jest obecnie na etapie przetargu lub w trakcie podpisywania umów.

Wszystkie trwające i zaplanowane remonty zostaną zakończone i odebrane do 31 grudnia. W ich efekcie w mieście powstanie 10,571 m nowych chodników.

źródło: gdynia.pl

<- Powrót