Kolejne ulice do utwardzenia
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona główna Aktualnośći drogowe

Już niedługo kolejni mieszkańcy Wiczlina będą mogli się cieszyć z nowej infrastruktury drogowej. Został ogłoszony przetarg na utwardzenie ulic: Ojca Pio, św. Antoniego i części ul. Jagienki.

Inwestycja obejmuje utwardzenie dróg metodą płyt YOMB. Powstaną również fragmenty chodników, uporządkowane będzie istniejąca infrastruktura, a także dla bezpieczeństwa i komfortu zamontowane zostanie oświetlenie LED.

- Z roku na rok na Wiczlinie przybywa osiedli mieszkaniowych. Utwardzane będą  ulice, które jeszcze niedawno przebiegały przez pola uprawne i pastwiska. Dziś stanowią dojazd do kolejnych domów. Są zlokalizowane na fragmencie osiedla, na którym powstaje zabudowa jednorodzinna – mówi Wojciech Folejewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Chwarzno-Wiczlino ze względu na dynamikę rozwoju jest dzielnicą, w której najszybciej przybywa mieszkańców. Jest to efekt powstawania nowych budynków mieszkalnych – w tym zabudowy jednorodzinnej.

- Bardzo nas cieszy współpraca z gdyńskim Zarządem Dróg i Zieleni. Dzięki regularnym spotkaniom możemy wspólnie tworzyć plany inwestycyjne, często łącząc posiadane środki finansowe. To z jednej strony pozwala na oszczędności finansowe, ale przede wszystkim współpraca to szybsza realizacja, dzięki której mieszkańcy mogą korzystać z nowej infrastruktury – mówi Jakub Ubych, przewodniczący Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.

W najbliższym czasie zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę oświetlenia w trzech rejonach dzielnicy – przy ulicach Świeżej, Tęczowej, Gradowej,  Lazurowej, Stankiewicza, Sterowej, Rumla, Janki Bielak i Maćka z Bogdańca.

za gdynia.pl

<- Powrót