Informacja o jesiennej zbiórce liści na terenie Gdyni
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona główna Aktualnośći drogowe

Liście z ciągów komunikacyjnych

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje, że w okresie od 01.10.2018r. do 15.12.2018r. zleca realizację usługi dotyczącej jesiennej zbiórki liści na ciągach komunikacyjnych miasta Gdyni. Ww. usługa obejmuje sprzątanie liści ze 139 wyznaczonych ciągów komunikacyjnych i przyległych do nich terenów gminnych (zamiatanie chodników i strefy przykrawężnikowej, grabienie trawników) oraz usuwanie worków z liśćmi i pryzm liści zebranych przez mieszkańców wyłącznie z chodników położonych na drogach publicznych, bezpośrednio przy granicy ich nieruchomości.

Worki na liście mieszkańcy nabywają we własnym zakresie. Worki powinny być w kolorze brązowym, nie ma natomiast wymogów co do ich wielkości. Do worków mogą być wkładane wyłącznie liście, nie można w nich umieszczać innych odpadów, np. gałęzi i innych zdrewniałych części roślin, ziemi itp. W zakresie usługi zlecanej przez ZDiZ usuwane są tylko worki, które nie są oznakowane nazwą i/lub logo firm wywozowych.

Worki lub pryzmy liści zabierane są przez wykonawców ZDiZ w ramach sprzątania wyznaczonych ciągów komunikacyjnych lub na zgłoszenie. W zgłoszeniu należy określić lokalizację worków lub pryzm liści (nazwa ulicy, numer posesji itp.) i ich orientacyjną ilość.

Potrzebę zabrania worków / pryzm liści pochodzących z chodników oraz ewentualne inne sprawy dotyczące sprzątania liści z ciągów komunikacyjnych należy zgłaszać do Referatu Zieleni i Estetyzacji Miasta Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni pod nw. numerami telefonów:

- 58 761 20 25, 58 761 20 71, 58 761 20 75 (dzielnice: Orłowo, Redłowo, Mały Kack, Wielki Kack, Karwiny, Dąbrowa, Chwarzno-Wiczlino, Witomino Radiostacja, Witomino Leśniczówka),

- 58 761 20 83, 58 761 20 73, 58 761 20 81 (dzielnice: Wzgórze Św. Maksymiliana, Śródmieście, Kamienna Góra, Działki Leśne, Grabówek, Leszczynki, Chylonia, Cisowa, Pustki Cisowskie - Demptowo, Oksywie, Obłuże, Pogórze, Babie Doły) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek utrzymywania w czystości chodników usytuowanych bezpośrednio przy jego posesji, z wyjątkiem chodników, na których dopuszczony jest płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych.

Usługa zlecana przez ZDiZ nie obejmuje odbioru worków z liśćmi zebranymi z terenów posesji.

Liście z nieruchomości zamieszkałych

Worki zawierające liście, z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, odbierane są przez firmy wywozowe w ramach systemu odbioru odpadów komunalnych nadzorowanego przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni. Worki odbierane są od początku marca do końca listopada, co dwa tygodnie, wg ustalonego harmonogramu dostępnego na www.wyrzucam.to. Liście sprzątnięte z terenów posesji należy gromadzić w brązowych workach przeznaczonych na odpady zielone o min. pojemności 35 litrów. Za każdy zapełniony worek koloru brązowego, firma wywozowa pozostawi pusty. W ww. workach można umieszczać wyłącznie niezdrewniałe części roślin (liście, skoszoną trawę). W ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbierana jest każda ilość worków z odpadami zielonymi pochodzącymi z nieruchomości zamieszkałych. W celu zapewnienia skutecznego odbioru worków, muszą one być ustawiane przy zamieszkałych posesjach lub punktach gromadzenia odpadów (pergolach śmietnikowych) od godziny 6:00 w dniu wywozu.

Bardziej szczegółowe informacje na temat odbioru worków z liśćmi z terenów nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, można uzyskać w Referacie Gospodarki Odpadami Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Gdyni (tel. 58 77 23 501-507, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) oraz na stronie internetowej www.wyrzucam.to.

<- Powrót