Pozostałe aktualności
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona główna Aktualnośći drogowe

Liście z ciągów komunikacyjnych

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje, że w okresie od 01.10.2018r. do 15.12.2018r. zleca realizację usługi dotyczącej jesiennej zbiórki liści na ciągach komunikacyjnych miasta Gdyni. Ww. usługa obejmuje sprzątanie liści ze 139 wyznaczonych ciągów komunikacyjnych i przyległych do nich terenów gminnych (zamiatanie chodników i strefy przykrawężnikowej, grabienie trawników) oraz usuwanie worków z liśćmi i pryzm liści zebranych przez mieszkańców wyłącznie z chodników położonych na drogach publicznych, bezpośrednio przy granicy ich nieruchomości.

Więcej…

Od początku roku nowa ustawa "Prawo wodne" narzuca samorządom w całym kraju, w tym i Gdyni, obowiązek pobierania nowej „opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej”. Pieniądze w większości trafiają do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, bez wyraźnych korzyści dla miejskiego budżetu. Jeżeli posiadasz nieruchomość, której powierzchnia przekracza 3500 metrów kwadratowych i obiekty budowlane zajmują co najmniej 70% jej powierzchni, opłata obowiązuje także ciebie!

Więcej…

Od 1 marca kierowcy w Gdyni w pełni mogą korzystać z nowych funkcji parkomatów. Wirtualnych e-biletów, czyli takich, których nie trzeba drukować i wracać z nimi do samochodu, w ciągu dwóch tygodni wystawiono blisko 5 tysięcy. Strzałem w dziesiątkę okazała się możliwość dokonywania płatności kartą, blisko 30 proc. transakcji odbywa się dziś poprzez płatność bezgotówkową.

Więcej…

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje, iż w związku z centralizacją rozliczeń podatku VAT, począwszy od dnia 1 stycznia 2017r. wszystkie faktury wystawiane w ramach zawartych z tut. ZDiZ umów (zleceń) za roboty budowlane, dostawy i usługi (również te, wykonane do końca 2016 roku, a fakturowane w 2017r.) winny być wystawiane w następujący sposób:

Więcej…

<- Powrót